Jump to content

my Golf GTE - dark iron blue


Mike8

Postare recomandată

  • Mike8 changed the title to my Golf GTE - dark iron blue
  • 1 month later...

Cateva date si impresii dupa Revelion ( 540km dus, 540 intors )

 

- ACC ( automatic cruise control ) este cel mai tare feature :)

- consum la dus 4.8l/100 ( cu charge range de 44km din Bucuresti )

- consum intors 5.4l/100 ( no charge )

- 40% din drum, deci 216km! cu motor termic oprit ( la drum lung switch on/off motor este foarte silentions )

- abia am reusit sa o incarc la o priza domestica la o cabana.

  • desi suntem in 2020 ... ~ zero infrastructura pt electrice
  • cu orice electrica eram mancat ( nu regret ca nu am luat ID3 )

Niste poze:

image2.thumb.png.59c8f6e97c4ff524eacc8d4aaeaae376.png

image1.thumb.png.efb7f52599170a2876dc00cae11b72c9.png

 

 

Modificat de Mike8
Link către comentariu

Eu unul nu as zice ca avem 0 infrastructura pentru electrice. Uita'te la alti colegi de pe forum care au inceput sa faca drumuri lungi prin tara cu ID.3'urile lor. Da, necesita un pic mai multa planificare decat cu o masina termica, unde gasesti imediat benzinarii. In momentul de fata, as paria ca nu exista loc in RO unde pe o raza de 80-100 de km sa nu ai un Type2.

Mie unul mi se pare mai mult decat decent la momentul de fata, mai ales ca premisele sunt de crestere si mai accelerata a retelei de statii de incarcare, daca ne uitam si la programul asta nou de la stat.

 

Link către comentariu

Corect@tudy_cnu - sa fie, abia astept!

Recunosc, nu stau excelent la planificare (sunt lenes),  las planurile de concediu pe mana prietenilor ( I just tag along 😊 ).

 

Pentru urmatorul post cred ca o prezint, sper sa fie si interes, experienta mea cu WeConnect si integrarea cu Siri shortcuts si Alexa:

- "Siri, warm my car"

- python cod, pt ca app-ul official e prea lent si dureaza prea mult pana dai comenzile ( iar sunt lenes aici, e mai rapid cu voice assistant )

 

Modificat de Mike8
Link către comentariu

Asta da, ar fi chiar super interesant. Iti propun sa creezi un topic in zona Modele Electrice, ca sa aiba parte de o audienta mai mare.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!