Jump to content

ID.3 - Probleme achiziție


kolfleading
 Share

Postare recomandată

Nu am mai discutat de statia de incarcare si cei 2000 kWh, pentru ca n-am vrut sa-l mai stresez pe Aaron.

M-am gandit ca o sa-mi spuna la livrare cum ramane.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata excelent pe alb, si nu o sa regreti nici cand vei da piept cu praful tarisoarei noastre dragi.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Final partial fericit: Am ridicat astazi masina alba.

 

Am primit si un cadou, o cutie alba cu un cablu USB-C, sosete, carpa de sters ecranul si .... cardul We Charge cu 2000 kWh. :D

Multumesc lui Aaron pentru amabilitate si pentru tot ajutorul.

 

Am ajuns cu bine inapoi de la Rm Valcea la Timisoara. Am prins si oras, si drum national, si autostrada, in total aprox. 400 Km.

Am facut o singura incarcare la Sebes, timp in care am mancat si eu un sandwich.

 

Masina s-a comportat excelent. Deocamdata mi se pare "masina perfecta".

Consum 14.2 kWh / 100 Km de la Rm. Valcea la Sebes (oras, DN - Valea Oltului) si apoi 18 kWh / 100 Km doar autostrada, de la Sebes la Timisoara.

 

De ce zic "final partial"? Pentru ca inca astept returnarea avansului + taxa prebooking de la Autoclub Timisoara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

sa te bucuri de ea :) 

unde ai incarcat la sebes? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@kolfleadingMa bucur ca totul s-a incheiat cu bine. Sa te bucuri de masina si sa ne tii la curent cu jurnalul ei.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Daca a comandat cineva un ID.3 in 2021 sau iarna lui 2020, cat a durat de la comanda (achitare avans) si pana a putut "pune mana pe ea"?

Intreb ca sa stiu daca 3-4 luni e un interval care e vazut ca normal sau trebuie sa incep si eu sa ma agit pe cat pot la dealer.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!