Jump to content

Chei - Probleme & discuții (Tiguan AD1)


relugeo
 Share

Postare recomandată

Salutare. Stie cineva cum se codeaza o cheie noua ( este aftermarket dar pe cod exact ca cea originala)? Doar pentru deschis și inchis. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu merge. La acest model telecomanda si cipul fac parte din sistemul de imobilizare. Deci, nu se poate face cu vcds ul....e mai complicat, trebuie scrise cheile

Cand se scriu cheile pe immo, devine activa si telecomanda

Screenshot_20200907-103555_Gallery.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos pentru răspuns Florin. Ca idee se poate face cheia (aftermarket)pe care o am sau ma duc la reprezentanta si o fac ei originala. Un cost aproximativ daca ai idee. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ma îndoiesc ca la reprezentanta te accepta cu piesa din china sau de unde este.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Reprezentanța nu acceptă piese client nici dacă sunt cumpărate OEM, darămite china, dar poate se găsește vreun dealer înfometat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am întrebat dacă se poate face cheia mea Aftermarket ( de cineva priceput cum ar fi Florin)sau .....ma duc la reprezentanta sa facă ei una originala.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Păi cum sa ghicim intrebarea cand lipsea semnul de intrebare? am zis ca e o afirmație. :))

Eu zic sa mergi la dealer, iar daca ai casco pierderea cheii e acoperită la anumite polițe presupunând că a avut inițial. ;)

Modificat de ct_act
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca este comandata la dealer pe baza serie VIN, o putem inregistra pe masina

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

relugeo 2 chestii trebuie lamurite. Cheia aftermarket este blocata sau noua? eventual pune si o poza cu ea. Si 2, din ce an este masina si ce tip de ceas de bord ai? (classic sau doar display).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Terrabyt cheia este noua, masina este din 2017 iar bordul este cu display si nu are keyless. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate adapta dar in conditiile astea iesi la acelasi pret ca la dealer(cu cheia originala de la ei).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!