Jump to content

The future is now(V2)! 2020 e-Golf


Rave

Postare recomandată

10 hours ago, detinator said:

- 280 mai sus, dar nu a specificat colegul ce reprezentanta.

PBN

 

Eu l-am schimbat singur, e treaba de 2 minute, mai mult dureaza sa golesti torpedoul :)

Modificat de kadettro
Link către comentariu

Hint, te ajuti de mufa mare al unui USB A pentru a desface clemele de la cutia unde este filtrul, mai ales daca este frig afara. 

Link către comentariu

@kadettro De golit torpedo-ul mi-e cel mai frica :))

 

Si ca sa depasim momentul filtru, pe care sigur o sa-l schimb singur, de ceva vreme ma bucur de faptul ca am o statie de incarcare fix peste drum de locul de munca si viata mea alaturi de masina a devenit muuult mai usoara.

 

87F2142B-7EFB-4D1A-B09B-9D869570E0CF.thumb.png.4268ef457e78868be5e39d9944adf51e.png

Daca ma duc o data acolo imi cam ajunge pentru naveta casa-birou o saptamana intreaga. Asta este unul dintre “best case scenario” pentru o electrica si face viata incredibil de simpla si relaxanta! :)

Link către comentariu

Si de parca nu era suficient de convenabil sa am o statie de incarcare peste drum de birou, am gasit si o priza langa noul loc de parcare in subteran…

 

4A583A73-F9E3-4E12-8CA1-6BCD812400CD.thumb.jpeg.9a2299afc5de3ce5afe30babc42f3ec6.jpeg

Link către comentariu

pai si de cine e detinuta? 

eu tocmai am un vecin care si-a luat hybrid si o lasa la incarcat la priza casnica...de pe scara blocului. ceea ce nu e OK deloc... ca platim toti. 

Link către comentariu

Priza este a cladirii de birouri in care lucrez. Am intrebat si mi-au spus ca pot sa o folosesc linistit asa ca e toata lumea multumita, mai ales eu :)

Link către comentariu

@Rave eu insa am o nelamurire...ok, ok, toate bune si frumoase cu stațiile de incarcare la indemana dar cum se face ca golful e la tine? :))

 

 

 

Link către comentariu

Bine punctat @cristi511 😂

 

58 minutes ago, Bogdan_wrc said:

pai si de cine e detinuta? 

eu tocmai am un vecin care si-a luat hybrid si o lasa la incarcat la priza casnica...de pe scara blocului. ceea ce nu e OK deloc... ca platim toti. 

 

Introducing ✂️ 😂

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu

@cristi511 😂 am trecut de la 10-15 min pana la birou la un maxim de 1h prin bara la bara ceea ce, la cei minim 12 l/100km ai GT-ului, nu e deloc productiv asa ca merg din ce in ce mai mult cu Golf-ul, desi nu exclusiv multumita criticii cu care a fost intampinata propunerea mea. :))

Link către comentariu

@Rave nu te mai plange. Altii, daca s-ar duce la birou, ar consuma 16. Sau 17 ;)))

Link către comentariu

Avand in vedere care este statia de incercare de peste drum de birou, in capatul strazii, la vale, se gasesc niste masini electrice cu range mai mare si incarcare rapida :D 

Link către comentariu

@zidanne cand am resetat consumul si mi-a aratat 18,3 l/100 Km a fost momentul in care am hotarat ca e mai bine sa fac drumul asta cu Golf-ul… Si inca n-a venit toamna! :))

@Silviu_7 daca-mi dau una d-aia pe GT fara sa le dau diferenta, eu sunt ok :))

 

Link către comentariu

@Rave asa e ca voi n-aveti "since start" in CB. Cica ajuta la "vezi cat de putin consuma masina mea? " :))

 

Misto e-golfu...  cam mic insa pentru necesitatile mele. 

 

krQ3HtD.jpg

 

Daca baietii aia de mai la vale (cc @Silviu_7) ar da la schimb una din astea cu range mare si loc pentru prostioare.... m-as baga si eu. Daca incep sa mai ceara cate in luna si in stele... raman la termica ;))))

 

Teoretic as avea 2 prize (locuri de parcare  pentru hibride/electrice, habar n-am cat e incarcarea) la munca dar... cine sta o ora in trafic cand din IF in B (aka din dormitor in birou) fac 10 secunde? 

 

Link către comentariu
  • 4 months later...

Aveam o banuiala ca se potrivesc pedalele de pe ID.3 pe Golf dar acum am si confirmat lucrul asta. Arata mai interesant decat cele de GTI pe care le aveam :) 

Link către comentariu
  • 4 months later...

Inainte nu-mi placea primavara. Acum imi place! 
 

A4DE5117-1C5B-46F9-9480-EC4E66F5C3E9.thumb.jpeg.46e247807cafe5ece86a65c7d383cb1c.jpeg

Link către comentariu
Publicat (modificat)

@ShadoWzZ Range-ul meu vara e ca 0-100-le tau pe ploaie… decent, mai bun decat iarna dar nu ceva cu care sa ma laud :))

Modificat de Rave
Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!