Jump to content

Cumpar bord 1303


1303din73
 Share

Postare recomandată

De preferat cu cat mai putine crapaturi :) asta e boala lor...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Daca vrei, iti pot aduce din afara tarii, dar totul depinde de buget! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cu  volan pe stanga sper :))). Iti scriu PM

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Domnu' moderator, sunteti off-topic :)). 

On-topic: e cam foarte greu de gasit un bord fara crapaturi. Eu il am pe al meu de '74 si mai am unul de '73, ambele crapate. Am rezolvat cu tapitare (piele ecologica), si arata excelent. Daca il tapitezi cu negru, singurul indiciu ca nu e perfect original vor fi cusaturile. Mai exista pe siturile de piese o masca pentru partea superioara a bordului, este din plastic sau fibra. Nu stiu cat de bine arata cu ea... Bord fara crapaturi vad pe diverse forumuri ca apar RAR si la preturi enorme (5-600 euro/dolari). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Tot pentru imbracat il vreau si eu. Pe cel care e acum pe masina l-am imbracat in piele, dar e treaba de amatori...noroc cu pielea, ca e buna :)). Se accepta crapaturi, stiu ca e boala lor

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

@TZepeSH lasa-ma cu "domnu'" , toti suntem egali. :))

Crapate se gasesc mai usor, ca cele necrapte, dar nici crapat incat sa pui mana pe el, si sa se rupa de la jumatate. :biggrin:

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai si de ce nu il retapitezi pe al tau, eventual iarna cand masina e la hibernare? Ideea este ca eu nu m-as desparti de nici unul, cel putin pe moment pana ma hotarasc exact ce piese pun inapoi la masina. Teoretic cel de model 73 nu imi trebuie, ca nu se potriveste la mine. 73-ul tau e inainte sau dupa august? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

E primul model de bord 1303, inainte de august 73. Nu vreau sa il dau jos, prefer sa fac miscarea asta cand il am pe celalalt pregatit, sa fac direct swap. La mine s-a potrivit pana acum zicala "mai binele e inamicul binelui", asa ca sunt prevazator.

Atasat poza cu bordul, cum e acum

IMG-20200926-WA0009.jpeg

IMG-20200926-WA0005.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Peste cateva saptamani s-ar putea sa fiu dispus sa dau unul dintre borduri, exact pe cel de 73. Te anunt.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/1/2020 at 4:07 PM, TZepeSH said:

Domnu' moderator, sunteti off-topic :)). 

Sa ii dau un warning?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
oldtimercraiova

Foarte greu de gasit si costisitor, m-am uitat sa stii! ... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

L-a rezolvat fratili lui metalist. Cu ceva crapaturi, dar bun de tapitat. Cam greu si mega scump bun (am vazut si la 600-800 de euro). Plus sa fie de 73, nu mai nou.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Chiar asa e, la diferente de ani si astea nu ma bag, voi stiti mai bine! :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!