Jump to content

Probleme stabilitate Golf 7


Raluca77
 Share

Postare recomandată

Buna, am achizitionat recent un Golf 7, masina adusa din Italia si nerulata, a stat in ultima perioada mai mult in garaj. I-am facut schimbul de ulei, placute spate si distributia recent. Ce nu-mi convine este ca, atunci cand trec cu masina peste vreo denivelare in sosea, capac de canal etc, se misca stanga dreapta de spate. Si asta se intampla doar atunci cand trec cu o singura roata peste acea denivelare. Cand trec cu ambele roti, nu se intampla nimic. Am fost cu ea in service, amortizoarele sunt bune, rotile sunt ok. A mai intampinat cineva aceasta situatia si ar putea sa-mi spuna de la ce este? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fiind suspensie multi-brat/link pe spate pot fi multe pareri, posibil cei din service au ridicat masina pe elevator ceea ce este gresit la modelul cu cuspensie multi-link (arcurile fiind depresate forteaza toate imbinarile din punte unde jocurile mici dintr-o oarecare neeatentie pot avea amplificare in functie de viteza si starea drumului)... recomand verificare suspensie (cineva sa stranga/regleze toate suruburile) doar pe canal/groapa si bineinteles testul de amortizoare presupun tot pe stand nu doar pe vazute ca merge si asa!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@AndreiZi

Cum se ridica corect pe elevator o masina cu multi-link pe spate ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Suspensiile multi-link se verifica doar pe elevator cu patru coloane sau stand proba... nu fi troll Doc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu sunt troll, eu nu stiu de nicio procedura speciala pentru ridicarea pe elevator decat pentru suspensii hidraulice si pneumatice.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Doar cu un amortizor scurs am avut acel dezechilibru pe puntea spate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • loghy changed the title to Probleme stabilitate Golf 7

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!