Jump to content

Problema reverse camera


psebi
 Share

Postare recomandată

Mai greu sa gasesti cablajul scos complet, la dezmembrări. Găsești kit camera nou...cu tot cu cablaj 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Replies 59
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

  • F l o r i n

    14

  • psebi

    7

  • cipicanu

    6

  • Xman_ghio

    6

Top Posters In This Topic

Posted Images

Sau gasesti cablaj nou din China + camera originala.

Eu am luat din china cablaj+camera, dar camera era bulita. Oamenii ok, mi-au dat banii inapoi 100%. Am ramas cu cablajul montat si trebuie sa schimb camera cu una originala care functioneaza (+codari).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Bine...originale de China.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu Marius Florentin

Salutare. Îmi puteți spune, vă rog, cam cât ar costa camera spate, originală, cu siglă, cu tot. Vă mulțumesc! 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut  am si eu o problema nu mi se mai retracteaza camera in portbagaj ramane dischisa mereu 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Radu Marius Florentin

Salut. La mine s-a rezolvat problema în sensul că am fost la un electrician auto, a demontat tot angrenajul și l a curățat de mizerie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n
17 hours ago, Emanuel69 said:

Salut  am si eu o problema nu mi se mai retracteaza camera in portbagaj ramane dischisa mereu 

Intai demontat, curățat,  gresat, verificat motoras

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutari!

Intrebare intrebatoare: acum 1 an am cumparat de pe Ali o camera + cablajul aferent pentru un Touran 2017. Cablajul s-a montat, s-a verificat de electrician si este ok. Am mai intrebat aici pentru ca nu eram sigur de conexiunile CAN, dar erau facute ok. Camera nu functioneaza si am presupus ca este camera defecta.

Intrebarea este: electricianul avea ODIS oficial de la VW. A incercat activarea camerei din soft si nu a reusit - nu se poate conecta la ea. Se poate ca acea camera care nu este originala sa isi fi pierdut parametrizarea initiala si sa fie acum "blank" si din cauza asta sa nu se fi putut activa/coda? Nu am gasit o camera originala la pret accesibil si de asta intrebam daca mai pot face ceva cu ea sau sa incerc cu una originala.

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Salutare, 

 

De cateva zile a inceput sa-mi faca figuri camera de mers inapoi.

Aveti vreo recomandare de unde sa incep cu verificarile sau ce ar putea avea?

 

 Camera.thumb.jpg.9695543b38b8f90236b94174a6786b3c.jpg

 

Multumesc anticipat!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Direct cu sigla/camera. Se defectează, se rupe cablajul la ieșirea din ea, în interior

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!