Jump to content

ID.3 - sfaturi achizitie


Bogdan_wrc
 Share

Postare recomandată

A primit cineva o extra reducere pentru ID 3? Pe langa cele legate de Rabla? Sau pretul de lista e cel de vanzare?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pretul pe care l-am primit eu a fost cu ~2000 de euro mai mic: ~32000 pentru Plus si ~37000 pentru Max.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O alta noua culoare.

Albastru mai deschis 

FB_IMG_1603076719610.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebare pentru posesori: ce ati primit odata cu masina?

Cardul de incarcare gratuita mai este inclus?

Modificat de Sparkyson
typo
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Incarcarile gratuite fac parte din facilitatile 1st. Daca iei un 1st il primesti, daca nu iei 1st, nu il primesti.

Statia de incarcare, daca nu ma insel, era doar pentru First Movers Club.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

statia de incarcare cu montaj, cardul  care poate fi deja activat din aplicatie, niste cadouri (sosete, o carpa de amprente,un cablu iluminat usb-c cu 3 iesiri), un pachet cu o baterie de 9V, una externa si inca ceva mic (nu mai stiu ce) cand am dat comanda, presuri de cauciuc (pe langa cele de mocheta din masina), cele 2 cabluri Type 2 - Type 2 si Type to - 230V...si sper ca nu am uitat nimic. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cum pot afla daca mai sunt disponibile locuri pentru RABLA PLUS pentru un ID3 PLUS ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am vorbit cu un consilier de la porsche si nu mai sunt locuri disponibile. DAr il intreb si pe @Aaron

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ce inseamna acel "car2x" din dotari ? Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

El mereu are niste trucuri in maneca, deci merge sa arunci macar o intrebare :D 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundya fost suplimentat Rabla Plus cu contravaloarea a vreo 1.300 de tichete/masini asa ca ma îndoiesc ca nu mai sunt locuri, trebuie doar sa întrebi unde/pe cine trebuie.

In alta ordine de idei, dacă iei un ID.3 poate faci măcar tu un topic de prezentare ca sufla vântul plin de noxe pe acolo :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Inca nu a fost aprobata suplimentarea. La ora asta nu mai sunt tichete. Știu din 2 surse. Si un dealer.  Se poate verifica oricum. 

20201021_072045 (002).jpg

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy Car2X este un sistem independent de comunicații între masini/obiecte. 

Adica se poate merge de la o mașină blocata într-un ambuteiaj care anunță toate celelalte mașini dintr-o zona de X km sa evite zona, pana la un semafor care anunță mașinile din zona în cât timp se face rosu/verde ca acestea sa-și poată ajusta viteza/traseul sau ar putea duce, teoretic și eventual, la mers complet autonom dacă fiecare mașina de pe strada știe poziția și destinația tuturor masinilor din zona / de pe ruta ei.

 

Dar mai e mult pana departe :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mi-a confirmat si @Aaron ca nu mai sunt tichete Rabla Plus. 
Doar ca aparut o alta “problema”, sotia a vazut/auzit de ID4, dar asta e o discutie de versus. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

ca tot vorbeam de optiunea de matrix:

 

Modificat de Bogdan_wrc
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Astia nu pot testa cum trebuie la ei acolo, prea multe lumini si semne. Pai sa vina nene acilisea la Romanica unde-i bezna de iti bagi destele-n ochi, sa vezi review serios si faruri puternice !

 

 

Modificat de CristiALF
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare tuturor.

Azi l-am stresat pe @Aaron, cu ID3 PLUS, culoare verde si interior negru. Azi am primit si certificatul fiscal, pe care i l-am trimis sa ma inscrie in program. Sper sa prind un tichet RABLA PLUS si sa-mi gasesca masina dorita, chiar daca el nu o are la Valcea.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2 hours ago, Al Bundy said:

Salutare tuturor.

Azi l-am stresat pe @Aaron, cu ID3 PLUS, culoare verde si interior negru. Azi am primit si certificatul fiscal, pe care i l-am trimis sa ma inscrie in program. Sper sa prind un tichet RABLA PLUS si sa-mi gasesca masina dorita, chiar daca el nu o are la Valcea.

 

Am eu verde cu interior negru? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@Al Bundy joaca-te putin pe configurator ca vad ca au aparut pachetele extra si ceva similar Plus poti sa iei cu vreo 2.000 de euro mai putin...

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

As vrea, dar nu este inca functional configuratorul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!