Jump to content

Interval inlocuire filtru de motorina la motoarele CAY


christistanciu
 Share

Postare recomandată

christistanciu

Buna,

desi am incercat sa fac rost de un user manual, inrtr-o limba cunoscuta, nu am reusit. La reprezentanta e cca 300 de lei.

Totusi, in manualul pe care il am, in limba neerlandeza (Olanda) imi dau seama ca scrie, ca in cazul in care, masina este folosita la turatii de peste 2200 de turatii / minut se recomanda inlocuirea filtrului de combustibil la 7500 de km.

Voi ce stiti despre intervalul de inlocuire a filtrului de motorina la acest tip de motoare?

IMG_7968.jpg

Modificat de christistanciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cam prost iti dai seama... Decat sa mai interpretezi tu cine mai stie ce, da 300 de lei si cumpara un manual in romana. Daca totusi nu vrei sa dai banii aia, foloseste google translate. 

 

La 7500km se schimba filtrul de combustibil, daca motorina folosita contine sulf >2000 ppm (parti per milion). Nu stiu de unde ai scos 2200 :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

2000 ppm a confundat cu 2000 rpm

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

christistanciu

Va multumesc frumos pentru clarificari! Acum totul e clar!

Asa e, am confundat rotatii per minut cu parti per milion.  ?

Toate cele bune!

Modificat de christistanciu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!