Jump to content

Smuncitura când las acceleratia


neutru
 Share

Postare recomandată

Salut la toată lumea, 

Am deschis acest topic pentru ca la Passat B8 nu am găsit topic cu asa ceva. 

Vin cu o problema care mi-a apărut după ce am schimbat ambreiajul și volant. În mers când las accelerația pentru o secunda simt un soc în toată mașina ca și cum cineva m-ar lovi în spate. Am mers înapoi la mecanic, a verificat suportul la cutie, a făcut o verificare și zice ca totul e în regula. Am făcut de atunci cam 2500 km dar e extrem de enervant. Înainte sa schimb kitul de ambreiaj și volant asa ceva nu mi s-a întâmplat. Ambreiajul nu patinează, întra bine în viteze în schimb ce am mai observat e ca de la 130 km/h și mașina începe sa tremure în tracțiune. Îmi putenți da ceva idei cam ce ar putea fi? 

Multumesc. 

 

Modificat de neutru
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva nu a fost ok la reparatie. Mergi inapoi sa remedieze problema.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am mers înapoi dar a zis ca totul e ok, va trebui sa merg la alt mecanic, problema e ca în zona noastră nu prea sunt mecanici de încredere, trebuie sa caut și alt oraș :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nici un fel de smuncituta nu e ok .

Alt mecanic ...alte piese ...alta manopera 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...
On 06.07.2020 at 17:24, neutru a scris:

Salut la toată lumea, 

Am deschis acest topic pentru ca la Passat B8 nu am găsit topic cu asa ceva. 

Vin cu o problema care mi-a apărut după ce am schimbat ambreiajul și volant. În mers când las accelerația pentru o secunda simt un soc în toată mașina ca și cum cineva m-ar lovi în spate. Am mers înapoi la mecanic, a verificat suportul la cutie, a făcut o verificare și zice ca totul e în regula. Am făcut de atunci cam 2500 km dar e extrem de enervant. Înainte sa schimb kitul de ambreiaj și volant asa ceva nu mi s-a întâmplat. Ambreiajul nu patinează, întra bine în viteze în schimb ce am mai observat e ca de la 130 km/h și mașina începe sa tremure în tracțiune. Îmi putenți da ceva idei cam ce ar putea fi? 

Multumesc. 

 

Salut . Ai găsit problema ? La fel am pățit și eu dupa ce am schimbat ambreiaj + volant . Mersi 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

La fel am patit si eu cu b5-ul din semnatura, 1 an de zile m-am chinuit cu el asa, am detaliat aici rezolvarea, poate te ajuta si pe tine.

 

Modificat de xmisterx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

în urmă cu 6 ore, xmisterx a scris:

La fel am patit si eu cu b5-ul din semnatura, 1 an de zile m-am chinuit cu el asa, am detaliat aici rezolvarea, poate te ajuta si pe tine.

 

am patit asa demult, cu un kit ambreiaj sh luat de la "mecanic" ,cica bun.

Plus ca mai dadea trepidatii la plecarea de pe loc in treptele 1 si 2.

Modificat de georgstelsib
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!