Jump to content

Seat Ateca 1.5 TSI 4Drive


laduncaag

Postare recomandată

@sNaKeyy, @Boditza multumesc!

asta era si asteptarea mea, sa aiba un comp dinamic satisfacator pt mers normal, ceea ce pare sa fie cazul

da, schimbatorul chiar arata f bine, nu cred ca e ceva de imbunatatit

Link către comentariu

O alegere inspirată, sa fie intr-un ceas bun. Am 3,5 ani cu ateca, si mașina ma surprinde zilnic. Sa va bucurați in liniste de plimbări lungi. 

Link către comentariu

Foarte frumoasa, felicitari pentru achizitie! Mii de km fara probleme!

Ne zici si la ce pret ai luat-o? As fi curios si ce greutate are, daca poti verifica in CIV...

 

Link către comentariu

Multumesc. Pretul 27.5k euro, greutate 1500 parca, verific acasa cand ajung.

LE: pardon 1619 kg.

Link către comentariu

Ohoooo!, de-abia acum am vazut noul topic :)

Sa o stapanesti sanatos si fara probleme! E foarte bine zic, chiar dotata, spatioasa, arata bine. 

In viitor cred ca tot mai multi o sa ne uitam pe la Seat/Skoda :))

 

Link către comentariu

Multumesc @CristiALF !

Azi am reusit sa o iau in evidenta la finante si sa inchei polita Casco .

Maine plecam la mare la primul drum lung, abia astept !

Link către comentariu

20200704_185342.jpg

20200704_191203.jpg

20200704_191148.jpg

20200704_191554.jpg

20200704_190429.jpg

20200704_185627.jpg

Pana s-a dusat restul familiei dupa plaja, eu am tras o fuga sa pozez masina intr-un cadru mai potrivit decat parcarea de la dealer ?

Link către comentariu

Se simt rotile pe 19" pe drum de piatra?

La a mea nu prea simt diferenta intre 18" de vara si 17" de iarna

Link către comentariu

Pe ce se vede in poze erau foarte ok. Simteai suficient cat sa confirmi la roata ce vedeai cu ochii, dar nimic deranjant.

Link către comentariu

Salutare,

Azi am facut prima plimbare la munte, in Mtii Ciucas. Am avut si un drum forestier de 10km pe care i-am trecut fara nici o emotie, un drum destul de drept, cu pietris si pamant intarit, pe final ceva damb pe mijloc dar mic.

E prima oara cand ajungem pe partea asta de Ciucas si asta multumita schimbarii catre suv :)

Bineinteles ca i-am facut si 2 poze 

 

20200711_194737.jpg

20200711_195915.jpg

Vedeti in a doua poza varful ala din stg? De acolo coborasem ! :)

 

Link către comentariu

Consumul la intoarcere, f ok. La dus a fost pe la 9 cred, nu stiu exact ca eram prea nerabdator sa urc si nu l-am pozat/retinut.

Link către comentariu
On 29.06.2020 at 21:19, laduncaag a scris:

20200629_105129.jpg

Buna dimineata la mine ca acum am vazut-o :)) Sa o conduci sanatos, dar am o "problema" cu schimbatorul :P . Pune-i capacel argintiu ca arata foarte urat doar negru

Link către comentariu

@Aerofan multumesc !

Schimbatorul are deja un ornament cromat, daca se gaseste capacel cu acelasi material merita investigat, dar n-am idee.

20200712_103349.jpg

Link către comentariu

Exceptionala excursie, exceptionala masina ... cit despre schimbator, unii inalta masinile, unii le coboara ... unii platesc in plus pentru plafon negru, altii vor bej ... tema la tine e negru cu alb asa ca lasa blingurile la altii ?

Link către comentariu

Nu nu, in partea opusa, la Poiana Stânei
Cheia
https://maps.app.goo.gl/vxJqPQCV2eWFPs7m9

Vreau sa merg si la vf Ciucas, cu plecare de la cabana. Pana acum nu am putut face asta, pe jos fiind cabana Ciucas era cam punct terminus pt noi. Astept insa sa ma mai familiarizez cu masina, panta aceea spre cab Ciucas e destul de grea pt un amator ca mine. Si inca mai astept sa mai treaca varful sezonului, e f aglomerat acum la cabana.

Link către comentariu

Eu am urcat la cabana Ciucas, astept impresiile tale cum ti se pare dupa ce o urci. Eventual, roaga pe cineva sa te filmeze de afara, experienta e memorabila.

Link către comentariu

Felicitari si sa te bucuri de ea! Am vazut ca ai mentionat ca ai si DCC si sunt curios daca pe modul comfort chiar se simte suspensia mai moale. Eu am o Ateca de 2 ani si de tot atata timp se uita ai mei stramb la mine cand iau o groapa, o linie de tramvai sau mergem pe un drum mai prost. 

Nu am avut ocazia sa testez una cu DCC si ma macina curiozitatea :)

Mersi

 

Link către comentariu

Pe Ateca nu stiu, ca nu am mers, dar pe Golf 7 de exemplu, e diferenta de la cer la pamant intre suspensie obisnuita si DCC. Sunt convins ca si pe Ateca e o optiune care merita absolut toti banii.

Link către comentariu

@Ionut U da, se simte, si da, in general setupul e f bun cu DCC. Si eu sunt curios cum se simte fara si cum se misca fwd. Vad ca esti din Bucuresti, deci ne putem intalni, ne punem mastile, ne dam frumos cu dezinfectant si facem un schimb de experiente :) 

Link către comentariu

Ma bag si eu la schinbul vostru de experiente, daca ma primiti, bineinteles.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!