Jump to content

B200CRL


sabinx

Postare recomandată

revin cu impresii dupa montaj...mie mi s.a parut f practica

Link către comentariu

Exact din motivul mentionat de @The_Ego.
Eu sunt de parere ca anumite chestii e bine sa ramana pe control fizic dar este o parere pur personala.

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
BeciAcustic

Abia acum ti-am gasit masina. 

Buna treaba, de calitate si cu un aspect original.

 

On 8/1/2020 at 9:47 PM, sabinx said:

 - ianinte cand aveam oglinzile rabatate si deschideam masina se deschideau si ele. acum se deschid doar cand pun cheia in contact...ceea ce este si normal...cum trebuia sa fie de la inceput.

 

E, aici nu am inteles nici eu de ce nu vin din fabrica asa. De multe ori uit ceva in masina si iar deschide/delliaza, inchide/pliaza...  

Interesanta codarea, merita facuta!

 

On 9/28/2020 at 10:27 PM, sabinx said:

au inceput sa imi soseasca pachetele :D

 

stopuri FL / leduri semnalizare OSRAM, leduri marsarier OSRAM

 

Un link/model pentru LED marsarier? Am stopurile LED ca ale tale dar cu lumina plictisitoare pe marsarier :(.

 

In pozele de pe pagina anterioara chiar am vazut un cunoscut din Constanta, ce mica este lumea. 

 

Succes in continuare cu masina!

Link către comentariu

codarea oglinzilor necesita o combinatie de: BCM conti 084DH, impreuna cu centrala usa cu E sau K.

 

Pe centralele cu F sau N nu functioneaza codarea ! pe octavia ma refer...

Link către comentariu

pana sa soseasca clima....au venit astea 2 :))))))

Screenshot_20210527-222542_Gallery.jpg

Link către comentariu

nu iti imaginezi...ce satisfactie am cand merg cu ea...cand stiu ca fiecare cm...e trecut prin mana mea...fiecare plastic, surub, dispozitiv, modul, codare....

 

si masina ca masina...dar cele 2 fetite ale mele cand se urca sunt in culmea fericirii

Modificat de sabinx
Link către comentariu

Cum te-ai obisnuit cu noul panou de hvac ?

Sentimentul de satisfactie atunci cand ceva e facut de mana ta nu poate fi inlocuit cu nimic. Felicitari !

Link către comentariu

@ShadoWzZla inceput...dupa ce l.am montat m.am gandit ca ai dreptate...ca era mai practic cel vechi. dupa 3 zile insa m.am obisnuit. Nici nu vreau sa mai aud de ala standard :)))

 

@halamadridmai...nebunia trebuie sa inceteze undeva...

Link către comentariu

O culoare destul de pronuntata, iese in vedere masina foarte usor, arata bine, felicitari!

Link către comentariu

Wow, atatea retrofit-uri! Am vazut mai pe la inceputul topicului ca ai pus Ate Ceramic. Pareri si impresii?

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

ate....dau bine la public...si cam atat

 

o noua modificare urmeaza: bara spate vRS

Link către comentariu
  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 4 weeks later...

Dupa 2 ani de munca cand in sfarsit vroiam sa ma bucur de ce am realizat, astazi am avut parte de un blocaj pe centura la otopeni.

 

Si cum stateam eu linistit de 15 secunde...stergand praful de pe bord ma trezesc saltat si impins in fata BUM

 

Individul...circula fara talon, cu dovada si dupa cum se observa il durea fix in P.... de ce a facut. El are asigurare...m-a asigurat

IMG-20210907-WA0061.jpg

IMG-20210907-WA0062.jpg

IMG-20210907-WA0058.jpg

IMG-20210907-WA0060.jpg

IMG-20210907-WA0057.jpg

IMG-20210907-WA0059.jpg

NU este vorba de partea materiala...insa este munca mea...fiecare piesa pusa de mine (prietenii de pe forum stiu mai bine)

Modificat de sabinx
Link către comentariu

Trist insa se rezolva e doar fier si plastic. Am trecut si eu zilele trecute printr-o patanie, o vecina mi-a zgariat bara spate luand curba din scurt si a trebuit sa alerg pe la asigurator, partea buna e ca am avut asigurare cu decontare directa si am facut-o pe asigurarea mea. Acum ramane doar vopsitul. Sper ca ai si tu ca e mult mai simplu.

Link către comentariu

Imi pare rau pentru incident , stiu cum e dpdv al unui pasionat cand doar in sufletul tau stii care este efortul depus pentru a obtine o asa frumusete de masina . 

Majoritatea se uita la pozele cu masina de mai sus dar nu isi imagineaza nici macar 10% din efortul depus pentru a ajunge cu ea in forma finala expusa de tine mai sus. 

 

Pentru unii ( un grup mic de useri)  pe forum sunt mai mult decat fiare........

 

Sper sa rezolvi cat mai usor cu asiguratorii ! 

 

Spor !

Link către comentariu

Pacat. Sper ca macar inspectorul de daune sa nu inceapa cu zicale gen "asta nu era echiparea originala a masinii, nu stiu daca putem deconta....".

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!