Jump to content

Golf GTI (Golf VIII)


laduncaag
 Share

Postare recomandată

  • 1 month later...

Mai multe date despre mk8 GTI

2BEBC3FD-9E82-4DEA-9D94-FECC81522F65.jpeg

2FE74155-AE7E-44EC-A236-02920903B131.jpeg

403B6951-07A1-4916-868C-3C4CFF8EC894.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Care e ideea cu spitele strambe/curbate la jante? Mi se pare ca arata uratel cam toate jantele..., cel putin fata de designul jantelor de pe G7 GTI de ex...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sunt in linie cu design-ul general al masinii. Cel putin cele de 17 arata butucanos, pe langa faptul ca sunt urate, par a fi de la un alt producator.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Poate or avea vreun rol aerodinamic... :) 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe o parte aerodinamic, pe o parte pun frana :lol:  (Jantele sunt toate 4 la fel, asa ca arata diferit pe o parte si pe cealalta a masinii)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Deci eu o sa am jante de Golf 8 GTI pe masina?! :))

megane2.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 6/16/2020 at 10:22 AM, acidone77 said:

Care e ideea cu spitele strambe/curbate la jante? Mi se pare ca arata uratel cam toate jantele..., cel putin fata de designul jantelor de pe G7 GTI de ex...

si mie imi placeau mult alea. ca si alea de g6 gti.

Rave: nu, ca ai alta sigla :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se pastreaza ideea ca jantele de 18" sunt de fapt varianta mai mare si cu fata diamond cut, interior negru cum a inceput de la mk6 gti - denver/detroit; pe mk7 gti la fel..

 

@Rave, proiectoarele de GTI aduc a cele de Megane RS..numai ca la megane arata mai bine si inseamna ceva.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

au pus si motoreport si autogefuel videouri. cine le vrea, le gaseste pe net (youtube mai exact). foarte incantati de cum merge, dezamagiti de probleme software. nu lam urmarit tot, banuiesc ca sunt nemultumirile de la g8.

Modificat de mandelu
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Software-ul se rezolva, important ca pe partea de sasiu, dinamica au nimerit-o. Stiu spre ce ma orientez ferm in iarna :D

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Scaunele au forma de baza ca la versiunea Life, doar tesatura e tip sport, colorata si probabil consistenta buretelui, a arcurilor sa fie diferita, insa forma exterioara e ca si la Life, cel putin masina din clip asa are.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu prea ma dau pe spate scaunele, nu ma omor oricum cu cele care au tetiera integrata. Imi plac jantele insa, dau bine pe aceasta culoare cel putin. 

Interesant, dar asteptam next level-u :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Jantele sunt superbe, insa la noi trebuie maaare atentie pt ca sunt foarte aproape de asfalt si se zgarie usor la parcari mai putin atente sau in graba...

Ma refer la parcarile langa borduri, chiar daca anvelopa are protectie pt janta, daca bordura e inalta...

Modificat de traffictours
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi place GTI-ul asta cum arata; unul AWD in culoarea asta rosie (aka R) cand il aduc prin US ar putea fi un bun inlocuitor la Mazda3 actuala (care a inlocuit Mk7 GTI PP). 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au anuntat S3 ul. Pare ca e acelasi motor+cutie ca la generatia precedenta. Erau zvonuri ca R se va duce pe la 330-350cp. Deci fata de mk7/7.5 va fi doar o schimmbare de look nu si tehnica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 16.06.2020 at 9:43, The_Ego a scris:

Mai multe date despre mk8 GTI

2BEBC3FD-9E82-4DEA-9D94-FECC81522F65.jpeg

2FE74155-AE7E-44EC-A236-02920903B131.jpeg

403B6951-07A1-4916-868C-3C4CFF8EC894.jpeg

Au inchis grila fata (din dreptul siglei) si au adaugat cateva carenaje sub masina. Unii au facut asta de la 7.5 si au obtinut aceleasi rezultate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au inceput sa apara si primele review-uri - spre exemplu de la Autocar. Cum era de asteptat, mici imbunatatiri ici si colo.

Pentru mine personal insa, noua generatie Golf in general si GTI in particular si-a pierdut farmecul - pe de-o parte din cauza design-ului si digitalizarii excesive, pe de alta din cauza taierii de costuri destul de vizibile. Nu ca n-ar face la fel si altii, dar asta nu ma face sa imi placa mai mult. :( Ca fost posesor de GTI 7, nu pot spune decat ca sunt dezamagit...

Modificat de cris.g
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

They sure don t make them like they used to... :(

Acestea sunt vremurile... tot mai greu sa gasesti o masina in bani decenti sa ti ofere un feeling special, si ne diluat...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

totusi....la partea care trebuie sa te intereseze cel mai mult masina asta, lucrurile stau bine din ce vad in reviewuri. ca nu imi iau aproape 250 de cai ca sa ma joc continuu pe tableta aia, ci sa ma bucur de motorul si tinuta de drum. iar aici sta excelent cica.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

A aparut si in configuratorul de Germania..si GTE-ul la fel. 37k GTI DSG, doar dsg au scos momentan. GTE-ul e la 41k.

Sunt curios cand apar si la noi. La PoRo vad o latenta mare, Tiguan FL, Arteon FL sunt pe config de germania de ceva timp si la noi nimic.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

la noi nu sunt nici in showroom. fost la midocar vitan, nu avem g8, aducem sapt viitoare si echipare life. sa si-o ia ei cu tapiteria aia pe life.  gti cred ca la anul il vedem in showroom. probabil vor sa vanda online. aatunci sa isi taie comisionul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Pe miercuri am initiat procesul pt un GTI. Partea proasta e ca abia pe la sfarsitul lui Oct, inceputul lui Nov cred ca va fi facuta livrarea.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa devreme? Mie mi s-a dat termen estimativ de 4 luni, mai exact intre 16 si 18 saptamani, asta de la 3 dealeri.

Modificat de The_Ego
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Golf GTI (Golf VIII)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!