Jump to content

Retrofit lumini manere interioare


sabinx
 Share

Postare recomandată

Salutare.

Avand aceste lumini pe Audi A3 8P, simteam nevoia si pe Octavia. Am vrut sa trec la fetele de usi cu lumina ambientala - dar nu am reusit sa le gasesc la un pret decent si am preferat sa fac alte retrofituri cu banii respectivi.

Drept urmare luminile de la manerele interioare - se pot achizitiona de aici: http://vagmarket.com.ua/product/podsvetka-dvernyx-ruchek-octavia-a7/

La usile din fata este relativ simplu deoarece sunt prevazute din fabrica cu locas special pt iluminat manere.

Pt manerele din spate trebuie sa modificam 2 plastice (cate unul pt fiecare usa) si sa introducem ledul in ele.

Ca si etape: Desfacem fatele de usa, conectam firele si apoi introducem ledurile in locurile special prevazute.

Avem nevoie de 4 cabluri de reparatie cod: - 000979009E 

Codarea este simpla: modulul 42 (usa sofer) si modulul 52 (usa pasager)

[LO] _door_exit_light: [VO] _active
[LO] _inside_door_handle_light: [VO] _active

La usile din spate legam direct pe firele de la iluminatul butonului pt comanda geamuri.

Succes!

4c3119as-960.jpg

20200214_200926.jpg

20200214_200844.jpg

20200214_200849.jpg

20200202_145357.jpg

20200202_145353.jpg

20200202_145344.jpg

20200202_145348.jpg

20200202_140235.jpg

20200202_140243.jpg

20200202_140220.jpg

Modificat de sabinx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

liviu242006

Buna ziua,eu la skoda mea nu am aceste lumini dar nu le am nici pe cele din partea de jos a portierei,pot sa fac acest retrofit plus montarea luminii din partea de jos care se aprinde la deschiderea portierei daca pe masina este can  gateway low?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Da. Nu are treaba cu gateway. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...
liviu242006

Eu am gasit online pe un site la noi in tara cu 40 ron bucata dar codul este cu a la sfarsit,adica:5e0919173a.dar fara mufa de vine din instalatia electrica din usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut!

Pentru ușile din fata, exista cablurile din instalația electrica a masinii?

Mulțumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu, nu exista, trebuie făcut 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut. Firele se leaga in centrala de usa, apoi se codeaza. Este foarte simplu. Te pot asista telefonic.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc frumos!

Comand reperele si te deranjez cu un mesaj!?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa comanzi si cablurile de reparatie!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Salut, știu ca nu postez unde trebuie, dar as dorii sa fac și eu la un audi A3 8P ceea ce ai făcut tu și nu știu culorile firelor pentru lumini de la butoanele geamurilor electrice( dacă cele alese de mine sunt ok) , pe ușa șofer am văzut fir albastru/rosu pentru alimentare și masa maro/alb, pentru ușa pasager fir alimentare albastru/gri și maro/alb masă. 

Asa am făcut eu și nu știu dacă este bine. 

Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Albastru gri este plus iluminare. Masa, maro alb, este ok.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc pentru răspuns 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@bebeadi35 am vazut tarziu mesajul insa ai primit raspunsul. Si eu am un Audi A3 8p cu leduri la manere OEM....sunt mult mai puternice decat la skoda 

Modificat de sabinx
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!