Jump to content

VW T4 1.9 trecere la 2.5


skonda
 Share

Postare recomandată

Salutare colegi! Am un multivan cu motor de 1.9 TD , 68 cai care din pacate nu are AC. Noi avem 2 copilasi sub 3 ani si imi este tare greu sa merg cu ei vara . Daca deschid geamul se face curent. As fi vrut sa am posibilitatea sa bag AC din cand in cand pe la picioare. La momentul respectiv nu am luat in calcul modelul de 2.5 din cauza impozitului. As fi vrut sa va intreb acum pe toti care aveti experienta si sunteti posesori de 2.5 , ce difente ar fi intre 102 cai si 151 cai ? Diferenta de putere am sesizat-o si eu dar oare mai sunt si alte difenente ? Costuri de intretinere ? Fiabilitate ? Model mai comun/rar ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Daca te gandesti la „transplant“ de 151 de cai, sa stii ca e mai costisitor decat la 102, dar merita toti banii, parerea mea.

Personal, as cauta una avariata si as face „transplantul“, daca nu ai posibilitatea de a o schimba pe actuala cu una.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 hours ago, dydu_kuf said:

Daca te gandesti la „transplant“ de 151 de cai, sa stii ca e mai costisitor decat la 102, dar merita toti banii, parerea mea.

Personal, as cauta una avariata si as face „transplantul“, daca nu ai posibilitatea de a o schimba pe actuala cu una.

nu stiu daca ai citit cu atentie. Spuneam ca vreau sa trec la 2.5 pt dotarile cu care vine , in special AC . Intrebarea mea era 102 sau 151. Trebuie sa ma feresc de vreunul din astea doua ? care ar fi mai recomandat dupa parerea voastra ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

151 de cai „vine“ cu cheltuieli mai mari, roti incepand cu 16“, turbina cu geometrie variabila, frane mai mari, dar merita. 

Cel mai mare „inamic“ al acestor masi e rugina.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!