Jump to content

piese europene /americane


althomas
 Share

Postare recomandată

Am gasit pe un site din State lampi spate ptr broaste 55-60 , cele fara semnalizare incluse. Pozele sunt la fel cu cele europene.
Credeti ca difera ca si aspect, adica intre farurile americane si cele europene clar sunt diferente.
Poza 1, 3 alba e de la cea americana.

Multumesc

SIDEVIEW_FULLSIZE.jpg

13253_0.jpg

VW-111945096C-TAIL-LIGHT-ASSEMBLY-BUC-55-61-LEFT_FULLSIZE_TOP.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Farurile erau caz special din cauza legislatiei: sealed beam si pozitia semnalizarii. La stopuri din cate stiu nu au fost diferente. Au fost variatii in functie de piata, dar nu la modelul asta. Stopurile migdala erau diferite la americani si italieni (si inca vreo 2 alte piete, australia de exemplu?).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Stopurile migdală au fost doar în '58-'61. ( Australia/Italia )

Și stopurile mici Pre60 au fost mai multe modele, acum depinde ce vrei să pui, SH sau Repro ce se găsesc pe piață.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa speram si eu, sa fie la fel. Nu de alta, dar sunt cu 50 euro mai ieftine /bucata. + vama si transport, tot raman cu 10 euro in buzunare :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

oldtimercraiova

Daa, 10€ economie pentru alte piese. :P 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!