Jump to content

Servicii și costuri de incarcare


avpascal
 Share

Postare recomandată

Ideea de a da check-in in PlugShare este de a anunta folosinta statiei(desi la unele statii se vede in aplicatia retelei) dar mai ales durata ramasa din incarcare.

In aplicatie mai exista optiunea de "Waiting". In principiu folosita sa anunti ca esti deja fizic acolo si daca statia are doar o mufa, sa nu mai vina eventual si al treilea.

Problema apare cand oamenii se dadea fiind "Waiting" dar defapt ei erau acasa si astfel incercau sa isi rezerve locul. Nu doar prin a "pacali" pe altii pentru a nu se duce, dar chiar si prin scandaluri la locații ca ei erau in asteptare si tu te-ai bagat in locul lui, desi el nu era acolo fizic... Asta s-a cam rezolvat prin a nu mai exista statii gratuite.

In fine, eu consider ca merita dat check-in la incarcator in majoritatea cazurilor. Cel mai mult mi se pare ca ajuta prin faptul ca intelegi ca acel punct de incarcare este online si functional. 

Cand nu imi dau check-in? Cand incarc maxim cateva minute sau cand incarcarea imi este optionala si daca vine cineva cu nevoie, ii las priza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu folosesc aplicația. In principal consider ca este utila pt faptul ca poți sa știi cât timp mai are la încărcat. De obicei incarc la Barbu Văcărescu. In ultima vreme sunt foarte mulți care nu folosesc PlugShare. E destul de enervant, ca una e sa știi ca mai are 15 Min și alta sa dau de un Șpring care sta agățat de Statie o ora jumate. Dar nu gândim toți la fel iar unora li se pare normal sa nu folosească aplicatia

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/4/2023 at 10:36 AM, andreihey said:

Plugshare pe IOS nu functioneaza, pe android da

Sunt pe IOS si functioneaza.

IMG_4160.png

Modificat de Al Bundy
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cred ca e ceva cu contul de utilizator. Am intrat pe pagina web si tot asa imi apare.

Am postat o statie noua si a disparut de pe harta. Am mai actualizat niste informatii la alte statii si au disparut si alea.

Probabil considera suspicios contul si au limitat functiile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inregistrat o sesizare la ei si raspunsul primit este:

 

 

 

Hello Adrian,
 
Thank you for cont\acting PlugShare Support.
 
We understand you have a question about the amount of check in options listed on the iOS version of PlugShare. We know how frustrating this can be and apologize for the inconvenience this has caused you.
 
From our latest update, we have made some adjustments to the number of choices users can pick when checking in. This was done to make it easier for a user to choose along with helping the scoring of a PlugScore.
 
Our team will be reviewing users comments and the interaction of the function. If additional changes are made, we will inform users through patch notes, but plan to keep it this way for the time being.
 
If you have any other questions, please let us know and we'll be happy to assist you. We hope this clarifies things and that you have a great day!
 
Regards,
PlugShare Support Team

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mai ai o adresa de mail sa iti faci alt cont? de test sa vezi daca se rezolva problema sau nu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/4/2023 at 3:12 PM, voinea said:

2) Cat de important vi se pare acest check-in pe PlugShare ? 

E f important, pt ca:

0) e singura metoda prin care sa vezi statiile, toate, TOATE, de pe orice retea/aplicatie ar fi ele, intr-un singur loc, centralizat

1) tot stai o ora la incarcat, ai timp sa dai 2 clickuri

2) e frumos si de bun simt sa ajuti pe ceilalti sa stie cat mai stai, sau ca esti in waiting 

3) un check-in ajuta si ca ceilalti sa stie ca statia respectiva functioneaza (nu e defecta, cablu rupt, drona cazuta, meteorit)

4) e cam singura metoda sa poti comunica cu ceilalti membri ai comunitatii inca destul de restranse de posesori de EV (mesageria)

... 

mi-ar placea sa mai adauge si altii daca am uitat ceva.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Au facut un update la grafica insa optiunile de check-in au ramas tot cele 3 

IMG_7337.png

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/4/2023 at 3:12 PM, voinea said:

Cat de important vi se pare acest check-in pe PlugShare ? 

Eu dau check-in ca sa stie lumea ca statia functioneaza.

Dau si check-in "Could not Charge" cand nu functioneaza.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu dau checkin si sa stie lumea ca incarc sau ca astept, sa nu vina degeaba.

Cand vor fi locatii cu statii multe, necesitatea asta o sa dispara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe IOS nu mai pot da check-in, asa ca pun comment cu perioada cat stau.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Azi a fost un update pe iOS, au corectat și adăugat opțiunea “incarca acum”

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!