Jump to content

Tiguan AD1 FL 2020 - cum arata, ce e nou, cand apare


SORINHO
 Share

Postare recomandată

Chiar urmeaza un facelift anul asta . Posibil sa fie prezentat la Salonul Auto de la Geneva.

S-ar putea ca motoarele sa vina si cu  mild hybrid (ca pe Golf 8)...

Nota: Tiguanul alb este doar un "rendering"....

https://gaadiwaadi.com/2021-volkswagen-tiguan-rendered-based-on-spy-shots/

descărcare.jpg

668404.jpg

2021-Volkswagen-Tiguan-Rendering-2-740x416.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu arata rau, e chiar bine, dar noua grila ii reduce din masivitate, il da inapoi mai catre Troc.

La interior intuiesc ceva similar cu golful 8, cam ăsta e trend-ul.

Modificat de ct_act
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Arata frumos... sunt curios daca interiorul va fi ca cel de golf 8 . 

Din poza cred ca este echiparea R-line .

 

20200211_215954.jpg

Modificat de straight
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Asa si trebuie sa para (uratel). Masina din imagini este camuflata. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Personal nu înțeleg "gaura" apărută datorită curbării in jos a benzii de LED-uri din baza farului cuplată cu modificarea in sus la chenarul lupei din far. Mi se pare o greșeala de design daca rămâne vizibilă, in incercarea de a fi un baby-Touareg.

20200226_140348.jpg

Modificat de ct_act
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va propun sa ne impartasim impresiile dupa ce apar pozele oficiale. 

Nu are sens se comentam pe baza unor poze cu mașini camuflate.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

@ct_act : Farurile au fost acoperite cu o folie transparenta care au imprimata banda cu LED pt a lasa impresia ca sunt cele actuale . Cred ca aceasta banda de jos cu LED-uri nu o sa mai fie. Farurile vor fi (ca in fotografia spion), asemanatoare cu cele de pe Golf 8 si cu grila inspirata de la  T-ROC (Touareg). 

Luminile in spate nu se vor modifica decat ca si compartimentare. Forma stopurilor va ramane aceeasi.  Barele de protectie si pragurile exterioare vor fi modificate. Probabil, la interior vor fi mici noutati ...

Din pacate nu a mai fost prezentat la GENEVA 2020 , deoarece a fost amanat din cauza coronavirusului.

Il vom vedea anul acesta mai tarziu .... 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salutare, 

Sper ca sunteți bine sănătoși! 

A apărut și un prim teaser oficiala VW :

https://m.automarket.ro/stiri/primul-teaser-pentru-volkswagen-tiguan-facelift-suv-ul-va-avea-versiune-plug-in-hybrid-si-va-fi-prezentat-in-2020-97497.html

Eu am pus puțin în stand-by comanda mea.. Chiar mi-ar plăcea mult să fac tranziția spre electric un un Tiguan PHEV. 

Numai de bine! 

Cristi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Versiunile R și PHEV confirmate pentru EU in 2020. 

Tiguan Facelift R in teste, semi-camuflat: https://uk.motor1.com/news/410160/vw-tiguan-r-spy-photos/

@ct_act Se pare ca ajunge capota de Allspace și pe SWB :)).

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai ochiul format la capote. Sa ma simt bine ca am deja capota de R? :))

In poze vad niște jante uriase as zice macar 21" si discuri perforate, discurile sa fi forțat la jante asa mari sau jantele sunt strict pentru a reduce balansul pe viraje?

Camuflajul e cam prost executat, facut sa semene cu modelul actual, ii lipseste sigla R de pe masca radiatorului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@ct_act Acum ca am observat diferența la capota, îmi sare in ochi imediat :)).

Posibil sa fie pe 21” sau sa păcălească design-ul... Oricum, pare mai joasa masina (probabil arcuri, precum pe Cupra Ateca), iar discurile par a fi cele de Clubsport perforate, tot de 340mm. Am mers cu discuri de 370mm pe 18”, deci nu cred asta sa fie motivul jantelor posibil mai mari...

Camo este cam 50% actualmente, dar se observa faruri Matrix cu doua lupe (fata de una actuala), forma asemănătoare cu Golf8, semnalizatoare dinamice in DRL, prize de aer mai mari și design al barei fata mai rotunjit + bara spate cu difuzor ce mimează prizele fata și evacuare cu 4 ieșiri. Stopurile, cum s-a mai zis, păstrează aceeași forma, alt design interior și posibil semnalizatoare dinamice. La interior, probabil schimbări minime - upgrade la MIB3 de pe Passat 8.5, USB-C, CarPlay/AAuto wireless, volan model nou (posibil cel cu butoane touch de pe TouaregR) și pACC. 
 

My 2c :D.

Modificat de lambda_dryver
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Tiguan AD1 FL 2020 - cum arata, ce e nou, cand apare

Le-a ieșit, e mai cursiv design-ul, fara sa fie mult diferit de cel actual. :))

La urâțenii încadrez jantele negre, nu le suport. :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi plac modificarile din fata ! Nu imi plac jantele si nici pachetul black . Mi se pare ca se straduieste prea mult sa fie ceva frumos. Cred ca arata super si fara pachetul negru. Sunt curios de interior cum va fi.  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Clipul perfect, un SUV in elementul lui, pe pistă. :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata super si plus de asta mie imi plac jantele negre ?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Încă o imagine (schita) cu Tiguan Facelift 2020 :

https://www.autozeitung.de/vw-tiguan-facelift-2020-motor-ausstattung-196412.html?image=1

Imi place mai mult capota asta ! ? As fi vrut să fie și pe Tiguanul comandat de mine...

Imi place si noul look însă mă mulțumesc și cu modelul vechi. Discountul a contat mai mult !?

vw-tiguan-2020-01.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...
On 4/25/2020 at 5:52 PM, uivil1610 said:

Iata si varianta finala Rline cu pachet black. Plafonul negru ?.
Frumoasa si culoarea exterioara!

Se pare ca doar o imagine modificată a modelului mai vechi :

20200604_102951.jpg

Oricum, cu ajutorul acestor schițe avem o imagine de ansamblu a Tiguan-ului Facelift. Probabil va fi prezentat în curând...vara asta.?

Modificat de SORINHO
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!