Jump to content

PoloGTi vs FabiaRS vs IbizaFR


mambalaia
 Share

Postare recomandată

Refuz sa citesc AMS, am inteles cam ce gen de informatii se prezinta acolo. Prefer sa raman carcotas :D.

:) INAINTE sa deschid polemica cu tine, te invit sa citesti ultimul numar AMS si vei vedea ca informatia este preluata de acolo. Asta daca nu esti carcotas! Mai stii... :)
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Akebono si DORU_14 sper ca va opriti aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

clar Polo :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

...dintre astea trei aleg clar honda civic TypeR...200 cp... ok ok ...totusi cred ca ibiza pana la urma ...din motive de design si atitudine sportiva

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Honda Civic concureaza cu Golful,e din clasa compacta,nu mica ca cea din care fac parte Fabia,Ibiza si Polo si in plus nu facem comparatie cu alta marci decat VAG.Dar am vazut "...ok ok..." ceea ce inseamna ca si tu stii de regula asta.

Eu tot Polo as alege pt ca motorul de 1.8 T are posibilitati de tuing mai mari decat 1.9 tdi,iar totusi o benzina suna mai bine.Nu o avea ea cuplul Dieselului,iar consumul nu este cu f mult mai mare.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

O mica corectura referitor la motorul ibizei FR. Nu mai este 1,9 TDI.

IBZA FR are acum motorul 2.0 TDI 160 CP si multe alte imbunatatiri si este la acelasi pret si bineinteles ca are frane ventilate fata spate :huh:. In varianta cupra vine si cu frane brembo si scaune recaro.

Pretul piperat pe care il are se datoreza materialelor si sudura cu laser pe care le are masina.Mai explicit s-au chinuit sa o faca foarte usoara si aerodinamica. Recomand aici citirea postului cu nr 41 al lui Vincentsv de AICI.

Cutia de viteze este bineinteles in 6 trepte iar masina cantareste intre 1090 si 1215 kg.

Bine,dar atunci ce se va intampla cu pretul? Si daca Ibiza FR diesel va avea 160PS ce se va intampla cu Ibiza Cupra diesel de 160PS? Nu va ma fi produsa sau i se va schimba motorizarea?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

poate cupra va avea, daca nu are deja, ca nu stiu, tractiune integrala. e pacat de motorul asta pe maisna asta mica asa sa nu fie cu 4motion.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!