Jump to content

Achizitie, configurare si timpi de asteptare (Golf VIII)


Doomy
 Share

Postare recomandată

Da, foarte putin mediu urban, si in rest merg prin locuri cu trafic redus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

25 ian 2022

        Slabe speranțe cu avans 8 feb.Am revenit la dealer si mi-au mutat sperantele pentru " pana in pasti"  pentru golf 8 1,5 esti rline

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

deci stai asa, tu deja ai aproape 1 an???? si acum deja se pune problema de vreo 14 luni? mi se pare imens si totusi altii le-au primit mai repede.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mr.mandelu.Mulți argumentează ca nu trebuia sa comand cu trapa,dar era in oferta si este plătită.Speranta moare ultima !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Macar sa profiti de trapa cu orice ocazie. Cand ai aflat ca ai restrictii pt trapa?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar acuma cam pe la cât se mai estimează termenul de livrare ? Eu încă nu am nicio noutate…

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

4 hours ago, Baraitaru said:

Mr.mandelu.Mulți argumentează ca nu trebuia sa comand cu trapa,dar era in oferta si este plătită.Speranta moare ultima !

auzi dar tu nu cumva la un moment dat ai mai vrut dotari? dupa ce deja comandasei? ca iti pierzi locul in lista de prioritati daca faci asta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca se poate face asa ceva.  Eu am dat comanda in februarie 2021 si in martie cand am sunat dealer-ul mi-a spus ca nu se mai poate face nimic intrucat comanda a fost lansata. Ori n-a avut chef, ori naiba sa-l ia ... ca in iunie cand discutasem cu el nici macar VIN nu aparuse in sistem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate modifica comanda pana sa fie blocata in sistem configuratia fara sa se modifice neaparat termenul de livrare. Daca se fac schimbari prea tarziu, atunci da, se ia de la capat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

15 minutes ago, aroganta said:

Nu cred ca se poate face asa ceva.  Eu am dat comanda in februarie 2021 si in martie cand am sunat dealer-ul mi-a spus ca nu se mai poate face nimic intrucat comanda a fost lansata. Ori n-a avut chef, ori naiba sa-l ia ... ca in iunie cand discutasem cu el nici macar VIN nu aparuse in sistem.

Se poate modifica ulterior. Eu am adaugat DCC la 3 luni de cand am plasat comanda si nu mi s-a modificat termenul.

18 hours ago, The_Ego said:

Macar sa profiti de trapa cu orice ocazie. Cand ai aflat ca ai restrictii pt trapa?

E ciudat ca si eu am optional trapa si nu a influentat termenul de livrare. Cand am vb ultima oara cu dealer-ul aveam restrictie pentru infotainment.

Apropo ieri am primit invitatie de la VW in legatura cu pre-delivery enrollment, nu stiu daca asta e un semn/indiciu pentru cand va fi livrata masina.

Modificat de shingouki
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Hmmmm, ce e pre-delivery enrollment? Eu mi-am facut cont pe myVolkswagen din Decembrie de cand a fost confirmata masina in productie, unde pot vedea masina plus dotarile aferente, dar inca nu are serie VIN. Din ce am vorbit si eu la dealer restrictia de infotainment mai poate dura maxim 2 saptamani, pana la jumatatea lui Februarie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

E o invitatie sa imi fac cont pe myVolkswagen si pe parcursul perioadei de asteptare a masinii o sa primesc mailuri cu sugestii de utilizare ale aplicatiei, astfel incat la momentul livrarii sa fiu familiarizat cu toate functiile acesteia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

asa info am si eu. bine ca prindem schimbarea de hardware si software la multimedia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar oare  noi astia  mai "saraki" ne vor chema/face recall sa beneficiem de update-urile de software ?  M-as mira ... dar sperenta moare ultima

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

55 minutes ago, shingouki said:

E o invitatie sa imi fac cont pe myVolkswagen si pe parcursul perioadei de asteptare a masinii o sa primesc mailuri cu sugestii de utilizare ale aplicatiei, astfel incat la momentul livrarii sa fiu familiarizat cu toate functiile acesteia.

Pai si ti-ai facut cont? Iti apare acolo masina? Are serie VIN? :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Asa ar trebui conform articolului de mai jos:

…as those who already have a Golf 8 will benefit from the optimized software as part of a "voluntary service measure" from early 2022 when VW will begin to contact owners.

 

https://www.motor1.com/news/555179/2022-vw-golf-infotainment-upgrade/amp/

4 minutes ago, tzuicomicina said:

Pai si ti-ai facut cont? Iti apare acolo masina? Are serie VIN? :)

Da, imediat mi-am facut cont 😅 si surpriza, inca nu am serie VIN. 😔

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nici eu nu am VIN, dar nu sunt surprins, as fi fost anuntat daca aveam. deci nu am avut surprize.

 

interesanta demonstratia. acum poti spune  hey VW si imediat si ce vrei sa faca, nu trebuie sa astepti altceva, ca inainte. pare clar mai utilizabil. dar cum mainly o sa folosesc telefonul pe ecranul ala.....

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca poti urmari statusul, maxim ce poti vedea este cand se aloca seria VIN masinii, dar cam atat cred.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru toti ce au postat la pagina 21,nu am mai cerut nimic ulterior,nici măcar funda.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se stia de acest termen de livrare de la inceput sau pe parcurs a aparut restrictie pe trapa?

Sunt optionale care pot prelungi pe termen nedefinit livrarea pt ca nu se cunoaste cand vor deveni disponibile.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

cred si eu ca nu mai au trape. toate golf style  1st edition au venit cu ea inclusa din ce am vazut pe mobile. si initial s-au vandut multe mii de bucati asa, 1st edition. or avea si astea chipuri :D.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mai nou m-am pus si eu la coada de asteptare pentru un Golf Life 1.5 Mildhybrid 130 cp.

Masina pentru sotie, Led Plus / Pachet Utillity / Camera / Privacy si supriza pentru sotie - scaune ergoactive ( cele identice cu standard-ul din style ).

Moonstone 🤭

Inca inghit in sec la jante pe 18 si culoare  Galbena.

Dar probabil ar fi un Life foarte scump.

 

Nu am ales Style pentru ca considerat ca 130 cp cu dsg si mild este suficient de oras si iesiri in jurul orasului.

 

Da, este intarziere pe tot ce inseamna Discovery : Ready2 .. / media / pro, posibil sa se elibereze in 2 saptamani, si eu astept. Insa va trebui urmarita coada de asteptare.

 

Referitor la PreDelivery Enrollment , nu iti apare seria nici cand va exista, cel putin la acest moment nu exista info.

Te ajuta sa te familiarizezi cu pachetele WeConnect, magazin-ul pentru optionale, etc :) Iar la livrare doar se introduce user si parola in masina :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Offff, încă două săptămâni de acum înainte 😦 

 

Legat de predelivery enrollment: eu nu am primit nimic nici măcar când mi-a fost confirmată mașina în producție. Doar că mi-a venit mie ideea să bag seria din comandă în loc de VIN și mi-a apărut mașina, și cam atât. Nimic legat de WeConnect, pachete, etc.

D647A346-99E8-4B8C-B26B-1F3687B3DF75.jpeg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mastermox: misto culoarea. aia am luat-o si eu :D   era interesanta si aia galbena dar cred ca la revanzare ai probleme, nu prea se cauta culoarea aia.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!