Jump to content

Audi A8L - 3.0 TFSI


RaDo85

Postare recomandată

mad_kat, acel scaun are suport pentru picioare, masina e varianta LONG. Blugii Dsquared chiar sunt faini, noua tinerilor ne plac, putini isi permit insa :D 

Link către comentariu

initial am crezut ca s-a urcat un baiat de la spalatorie, care a avut si de zugravit ceva.

lavabila galbena, multi isi permit culoarea asta.

masina in schimb, f misto atat de condus cat si de a fi condus.

Link către comentariu

Misto rau masina..atat motorul cat si dotarile. 2200 rpm la 140km/h..consumi sigur mai putin decat un 1.6 mpi la viteza aia :)) mi se pare totusi ciudat ca esti nemultumit de insonorizare. Sonorizarea inteleg ca nu e wow in raport calitate pret, dar B&O mi se pare foarte ok. 

 

Sa o stapanesti sanatos.

Link către comentariu

Faina masina

B&O are ca si prima calitate pretul piperat , 50% este emblema dar au muncit mult sa obtina asta ( sa isi promoveze brand-ul ca fiind unul care face doar produse exceptionale ... mda ... nu e CHIAR asa ... )

Evident ca 7000 de euro aceasta optiune a fost doar ptr ca este pe o masina de 140.000

In rest , pare avion in spate , sau yacht , depinde la ce te uiti la tv sau ce muzica asculti

Nu as lasa copii mai mici de 25 de ani sa se urce in ea si doar cu unghiile taiate

Sa te bucuri de ea

Pi eS : Asta cu blugii e dovada clara ca din decoratiuni interioare poti sa iti iei nava spatiala

:Driver:

 

On 1/6/2020 at 1:07 AM, RaDo85 said:

+ pentru cei ce le cumpara la mana a 2-a un mare dezavantaj e deprecierea rapida , beneficiezi de tehnologie relativ noua la un pret semnificativ mai mic ...spre exemplu  masina asta a costat noua 138.000 euro , dupa 5 ani nu mai valoreaza nici 25% din valoarea initiala

Avantaj cred ca ai vrut sa spui

Modificat de tavitara
Link către comentariu
2 hours ago, bgd_b92 said:

Misto rau masina..atat motorul cat si dotarile. 2200 rpm la 140km/h..

Sa vezi cum este sa ai 1700rpm la 140 :)) 

Lasand gluma la o parte, sa stapanesti sanatos masina si sa te poarte comfortabil mii de km.

Foarte foarte dotat modelul.. imi place prezentarea pe care ai ales sa o faci, comparatii cu mai multe modele.

Nu esti singurul care zice asta despre B&O, deci te cred. Eu am Bose pe a mea si am auzit si un B&O. Avantajul celor de la B&O este mai mult catre fidelitate, dar per total nu merita diferenta de bani, subiectiv vorbind.

Felicitari inca o data pentru masina.

Link către comentariu

Foarte frumos, exemplarul! Sa o stăpânești sănătos! 

Link către comentariu
19 hours ago, mad_kat said:

 

blugii si picioarele puse pe tapiserie nu sunt din acceasi poveste insa.

materialul ala acolo unde pui picioarele nu e piele, este o imitatie de piele care in mod evident ca e fix nuanta interiorului dar care e ca un material care imbina senzatia de catifelat cu cea de suprafata rugoasa , cert e ca este un material de trafic greu , este facuta ca sa stai incaltat si totodata se si curata foarte usor.

8 hours ago, tavitara said:

 

Pi eS : Asta cu blugii e dovada clara ca din decoratiuni interioare poti sa iti iei nava spatiala

Avantaj cred ca ai vrut sa spui

Vezi ... si lumea se plange ca in Roamania nu se castiga bine in constructii ?

intr-adevar "avantaj" am vrut sa zic in contextul ala ... mai gresesc si eu 

 

6 hours ago, sNaKeyy said:

Felicitari inca o data pentru masina.

Multumesc !

Modificat de RaDo85
Bold-ul are scopul lui și nu e acolo sa scriem tot post-ul cu el :)
Link către comentariu

Very nice car, motorizare identica dpdv hardware cu 3.0TFSI 333 Bhp ( S4/5 ), cred ca un Stage 1 ar fi de folos tinand cont de greutatea masinii.. 

Sa o folosesti sanatos fara evenimente neplacute. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!