Jump to content

Audi Q5 - Ornament yala portiera


micuzzu_marius
 Share

Postare recomandată

Bună seara. Dețin un Audi Q5, 2016 și dimineața nu am mai găsit capacul ornament de la manerul portiere. IMG_20191231_162136.thumb.jpg.75703e4761bbfe9a0ff5b5f0d3e9a6e4.jpgO fi forțat cineva sau a căzut el, nu știu. Îmi puteți da un cod ca să l achiziționez? Sau ce opțiune mai am, unde pot găsi? Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Este o problema cunoscuta cu ornamentele astea, sar la spalatorie sau pur si simplu in timp, "stau" fixate doar in niste umeri si multi le pierd.

Trebuie sa mergi la un dealer Audi, identifici cu exactitate piesa, costa cam 43Lei/buc si-l lasi acolo sa-l vopseasca in culoarea masinii cand se nimereste sa aiba in service o masina cu aceeasi culoare ca a ta.

Ornamentul usa pasager are codul 8T0837879 GRU, el vine grunduit si trebuie vopsit in culoarea masinii.

 

Din foto de la tine se pare ca deasupra ornament mai ai si un capac crom, care are codul 8R0837899 2ZZ - 64Lei la dealer.

Modificat de Dolfin
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

S a rezolvat. Am cumpărat piesele care le a spus colegul mai sus, le am vopsit și s a rezolvat. Mulțumesc 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!