Jump to content

Motor alh


Liviukim
 Share

Postare recomandată

Salut vreau sa cumpăr un passat din 2000 și proprietarul imi spune ca are motor alh fără turbo, exista astfel de motor pe masina din anul 2000? Mulțumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu cred ca exista, dar nu prea are relevanta ; SDI`urile ( cele fara turbo ) oricum sunt printre cele mai fiabile, dar foarte puturoase.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Dar sdi au fost puse și pe passat din 2000?eu știam ca pe golf au fost motoare sdi

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 hour ago, Liviukim said:

proprietarul imi spune ca are motor alh fără turbo

   A avut un motor ALH, s-a stricat turbo si l-a dat jos. Acum are motor ALH dar fara turbo. Nu inteleg ce-i de dezbatut aici.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

1 minut în urmă, Ebi a scris:

   A avut un motor ALH, s-a stricat turbo si l-a dat jos. Acum are motor ALH dar fara turbo. Nu inteleg ce-i de dezbatut aici.

Aia am spus și eu dar omul spune ce e motorul original deci dacă nu exista sdi pe passat înseamnă că e țepar. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu este tepar. Nici nu a spus ca are motor SDI. A spus ca are motor ALH original ceea ce este adevarat, dar ca nu are tubo. Nu mai da "quote".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

@Liviukim,

In primul rand daca masina este din 2000 n-are nicio treaba cu Passat B4 fabricat pana in '97.

In al doilea rand, nu am auzit sa se fi pus pe Passat B5 motoare ALH cu/fara turbina. O sa-ti pun mai jos cam toate codurile de motor puse pe B5.

Coduri motoare Diesel Passat B5:

1.9 - AHU/AHH
1.9 - AFN/AVB/AWX/AVF/AJM/ATJ
2.0 - BGW/BHW TDI DPF

Asa ca omu' ori nu stie ce vinde ori stie si incearca sa te pacaleasca.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 5 months later...

Aici gasiti toate modelele Passat (VW) impreuna cu motorizarile utilizate: https://de.wikipedia.org/wiki/VW_Passat.
Iar aici, gasiti toate motorizarile producatorului (VW) cu codificarile corespunzatoare: https://en.wikipedia.org/wiki/List_of_Volkswagen_Group_engines.
OBS: "Google Translate" va poate ajuta sa le intelegeti mai bine...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!