Jump to content

Golf R 2020 Tornado Red


moguai

Postare recomandată

Foarte frumoasa, dar cu nasul negru aduce cu Rudolf 😁

Iti recomand emblema originala neagra, ar fi mai de efect.

Link către comentariu
  • 2 months later...

E mai mare ca la (doar) asiaticele de le avut/am pana acum. Doar cu dieselul am mai reusit 500+ km cu un plin.

Link către comentariu

Da, ii urmaresc de mult pe baieti si acum o luna cam asa a filmat o Vlad, a durat putin pana au urcat clipul. 

Link către comentariu
  • 1 month later...

Doar atat deocamdata (plus lichid mai bun, evident) ca incepe sezonul.

mai pun poze dupa montaj, pe care nu stiu inca unde o sa l fac, o sa mai citesc pe aici pe forum.

 

27402924-5058-4FD2-9679-AFCD99701ED7.jpeg

Link către comentariu

lichidul de frana cred ca asta va fi  ATE 03.9901-6202.2 TYP 200 DOT4 1L

din ce am mai citit RBF e un pic prea agresiv la mers normal (da peste cap putin ABS ul) - e f vascos cand nu e incalzit

Modificat de moguai
Link către comentariu
  • 2 weeks later...

Am ajuns in sfarsit la montaj, din pacate a trebuit pus lichid ate normal, sl6 pt ca daca vroiam altceva trebuia aerisit babeste si n am vrut, asa au folosit ce au ei in masina si e okish si asta.

 

8C61696E-36D4-4363-ABC5-E128FEBCBAE6.jpeg

93F34EBE-A7AE-4712-A533-0B6DB93E881B.jpeg

0DC96D69-09AE-468D-8AA8-3C4AB4192B04.jpeg

E1C1B765-0AD6-4CD8-8563-2E8D4D55FC96.jpeg

13846C9F-4596-4702-AB67-5B8D7CFA4BC0.jpeg

Modificat de moguai
Link către comentariu

Sa ne dai un feedback despre cum se comporta. Ma bate gandul sa fac acelasi lucru, dar si eu sunt retinut un pic de montaj si calitate.

Link către comentariu

stiu ce spui, dar baietii de unde le am cumparat mi au recomandat un service (au mai multe relatii) aproape de mine si acolo am fost. am stat langa masina, tehnicianul f ok, a lucrat curat fara graba. e un fost service skoda asa ca stiu vag pe de rost.

dupa 200km aproximativ de bedin revin cu impresii, oricum dupa Paste iau si spatele si tot acolo ma duc la montaj.

Link către comentariu

Super! Cand va fi momentul o sa te deranjez cu niste intrebari :), pana atunci o sa urmaresc indeaproape topicul tau. Spor la joaca!

Link către comentariu

Sunt curios cum se vor comporta in timp, eu am DBA T2 cu placute Ferodo DS Performance (maxim de perf cu road legal, DS2500 deja sunt de track) si desi la inceput era totul ok, dupa cateva mii de km au inceput sa scartaie

Link către comentariu
  • 1 month later...

studiez intens upgrade Stage 3 direct, la Revo mai intai (dar si APR are ceva asemanator) cred ca o sa fac ceva in sensul asta in urmatoarele luni.

 

REQUIRED OPTIONS

Hybrid IS38 Turbo

Air Intake System

Exhaust Downpipe (High Flow Sports Cat)

Intercooler

High Pressure Fuel Pump

Low Pressure Fuel Pump

 

RECOMMENDED UPGRADES

Throttle & Charge Pipes

Racing Spark Plugs

Subframe Mounts

Engine Mounts

 

in afara de czr, care probabil are stage 5 by himself :D,  mai are cineva pe aici setup de genul, ma refer la piese, softul e clar unde va fi facut. 

Modificat de moguai
Link către comentariu

Ti-a confirmat Revo ca fac Stage 3 pentru motorizarea ta? Pe site-lor vad ca Stage 3 este disponibil doar pentru motorizarea de 310 CP, fara filtru de particule..

APR in Romania sunt (sau cel putin erau prin 2018) foarte slab reprezentati... Sper sa se mai fi schimbat lucrurile..

Link către comentariu

nu, n am vb cu ei, doar m am uitat pe site si am mai citit pe unde am mai apucat, plus diverse videos pe yt.  dar clar ca o sa intreb inainte, nu cumpar blind asa :) insa tocmai chestii din astea vroiam sa discutam aici, ce merge ce nu merge, ce ati mai facut voi daca ati facut etc.

 

asta cred ca e pre facelift ...

image.png.8ab92d8f9dc1c0fec2edfcae250ee383.png

Modificat de moguai
Link către comentariu

Pai de ce nu vorbesti cu cezar si despre partea hw ? Cred ca in functie de asteptarile de putere te poate si indruma spre necesarul de piese.

Link către comentariu
10 hours ago, moguai said:

studiez intens upgrade Stage 3 direct...

 

Te complici domnule, RS3 or better mai bine.

 

Eu trec direct la GTR R35 😆

Link către comentariu

Nu e mai fun “built not bought” ? Da ma gandesc si la rs3 dar parca as vrea sa vad cam ce bani cere un stage3, e mai sleeper un golf facut asa. 😬

On 6/11/2021 at 5:16 PM, ShadoWzZ said:

Pai de ce nu vorbesti cu cezar si despre partea hw ? Cred ca in functie de asteptarile de putere te poate si indruma spre necesarul de piese.


 

nu prea vreau sa l bat la cap cu intrebarile mele, poate stupide uneori. Si as lua totul dintr un loc, gen un pack pus pe mai multe masini, testat, dovedit etc. Sunt multe R facute de Revo cu acelasi hardware…

am cerut detalii, au reprezentanta in Cluj

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Am discutat cu czr, multumesc mult, si aici,  pt amabilitate. Am lista cu reperele si preturile, ramane sa ma decid in perioada urmatoare. Am o mica reticenta legata de leasing si noxe…dar si daca sa mai astept pt un major upgrage gen noul rs3 si vandut actulul R, asa stock form cum e el acum. Imi face grav cu ochiul si A45S AMG iarasi…

Decizii decizii…

Link către comentariu
  • Rave a închis acest topic
Vizitator
Acest subiect este închis acum şi nu mai pot fi adăugate alte postări.
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!