Jump to content

Golf 7 R DSG


cristian3991

Postare recomandată

@cristian3991 super masinuta, cat mai multi km in continuare! Ce parere ai de Conti WinterContact ts860? Astea le-am pus si eu iarna asta....tot noi. Imi plac destul de mult dar nu am prins inca vreme sub 7 grade cu ele.

@Bogdan_wrc E posibil ca si dupa 10 ani sa fie tot cu probleme discurile? Avand in vedere ca acum 10 ani au fost postate acele link-uri....

Link către comentariu

eu am avut acum ~6 ani probleme. dupa aia am trecut pe TAROX si am fost f multumit, inclusiv la mers la circuit au tinut super bine. nu cred ca au schimbat ceva in 5 ani in productie. linkurile alea l-am gasit usor. se poate cauta pe alte forumuri daca au mai fost probleme. 

Link către comentariu

@massconfusion multumesc mult ?. Folosesc conti, modelul asta de vreo 5 ani, pe toate masinile pe care le-am avut si mi se par ca exceleaza pe orice .. ud, uscat, gheata, zapada ?

@Bogdan_wrc pe circuit nu merg si pt nevoile mele zimmerman pare mega suficient; poate la urmatorul set de placute o sa merg pe niste ds2500, dar mai sus nu ma duc. Sunt sigur ca sunt multe variante mai performante, dar pt nevoile mele nu se justifica banutii ?

Link către comentariu

Ds2500 sunt alegerea f bună. Dar completează le cu niște discuri bune și lichid bun.  Astea contează. :)

nu e nevoie de circuit ca sa ...depășești limita la zimermamn:)  

Gata. Ma opresc cu analiza tehnica aici. 

Link către comentariu
  • 4 months later...
  • 2 months later...
cristian3991

Nu am mai postat de ceva vreme si vreau sa tin aici un istoric cu tot ceea ce am facut masinii de-a lungul timpului 😁.

La 132200 de km am efectuat urmatoarele operatiuni :

  • schimb parbriz (am ales sa pun AGC)
  • schimb radiator apa si radiator AC (cand am pus IC-ul am vazut ca erau cam obosite asa ca le-am schimbat)
  • revizie motor si haldex
  • am facut si o geometrie, ca nu am mai avut timp cand am schimbat incaltarile

In curand urmeaza revizia cutiei si mai mult ca sigur pana la finalul verii o sa revopsesc complet masina; prezinta ceva zgarieturi fine dar si cateva mai adanci si am ajuns la concluzia ca prefer sa o revopsesc 😆

 

Atasez si cateva poze 

 

Radiator AC NRF

1640366837_WhatsAppImage2021-06-02at16_06_07.thumb.jpg.c97025a335cf762683bb887d58180655.jpg

 

Radiator apa Nissen

1488623897_WhatsAppImage2021-06-02at16_06_09.thumb.jpg.cbdb01babafc678fb648347d89959c2f.jpg

 

Cum aratau cele vechi

970323103_WhatsAppImage2021-06-02at16_06_10.thumb.jpg.466b93d1a5bd1e5d89ee14324dc4eb51.jpg

 

Si baietii cu parbrizul :D 

488213655_WhatsAppImage2021-06-02at16_06_11.thumb.jpg.2a551cf10c8c3ce20940d1b7a8e5e61b.jpg

 

 

Modificat de cristian3991
Link către comentariu

Arata bine, cu rotile de dimensiunile acelea, se simte rigida pe un drum nu chiar corespunzător?

Link către comentariu

Salut @zAndrei ! Pai sunt rotile stock, pe 18. Mie mi se pare ca este ok, in combinatie cu DCC-ul, dar am si avut inainte un G5 cu KW si un A3 8v cu S-line(care era cam dura cu roti pe 18 :)) )

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!