Jump to content

Audi A6 C7 BiTDI - Daytona Avant


sNaKeyy

Postare recomandată

Nu am dus-o atat de mult in extreme zone cat sa simt nevoia de mai bine. Dar nu e o idee rea ce spui tu acolo.. si nici nu pare un cost de speriat :) 

 

Masina merge dar nu a prins prea multa zapada :)) Mai mult frig decat zapada... e impresionant cat de repede se poate incalzi un astfel de motor... la -5 grade in trafic de oras (Bucuresti) ii ia 10-15min sa ajunga apa la 90grade. 

 

@dercos evident, ai spus fix ce am spus si eu. Colegul mi-a cerut feedback, l-am oferit complet :) De exemplu zilele cand a fost inghetat pe jos la viteze destul de mici are caracter supravirator datorita puterii mai mari trimise pe spate. Simti cum fuge usor spatele si se redreseaza rapid.

Link către comentariu
  • 1 month later...

Ce noroc pe unii... eu acum 3 ani am inceput cu un Touareg apoi cu A6 quattro si nu a mai nins.. trebuia sa fac minim 200km sa dau de zapada :D

Link către comentariu
  • 1 month later...

Un teaser pentru modificarile pe care le-a primit recent. Urmeaza mai multe poze dupa ce primeste o spalare. 

 

IMG-7270.thumb.jpg.ff0552b7464953faf3e75d3c0676dacb.jpg

Link către comentariu
  • 1 month later...

Busted! Pentru imprumuturi d-astea pe o zi, ma inscriu si eu! :))

Dar accept si un drive test de 30 de minute extraurban ca alternativa.

Mult vorbeste nenea asta... cica nu trage ca o benzina, dar la minutul 53:59 s-a miscat unghiul camerei.

 

 

 

Modificat de ct_act
Link către comentariu

Eu zic ca sunt difuzoare și un modul electronic care le gestionează.

Link către comentariu

Da, asa e, doar ca in video spunea de "evacuare cu clapete". Am vrut doar sa subliniez o mica eroare.

Link către comentariu

@Bebeeezicea evacuare mecanică, dar nu e corect... sau poate a modificat-o proprietarul.

@sNaKeyy ce jante sunt pe mașină?parcă nu sunt din filmul care trebuie.

Modificat de ct_act
Link către comentariu
12 hours ago, ct_act said:

Busted! Pentru imprumuturi d-astea pe o zi, ma inscriu si eu! :))

Dar accept si un drive test de 30 de minute extraurban ca alternativa.

Mult vorbeste nenea asta... cica nu trage ca o benzina, dar la minutul 53:59 s-a miscat unghiul camerei.

 

 

 

3.3 bari turbinele? :)) A uitat sa scada presiunea atmosferica 🤦‍♂️

Link către comentariu

@ct_act Cu siguranta, cand ajungi prin Bucuresti da un semn si ne vedem. Poate vorbim si cu @bubu182 si ai mai multe optiuni de model si soft :D 

Referitor la jante, sunt cele OE pe care le aveam, doar le-am vopsit. Am cochetat cu ideea de pune niste jante custom, dar pastram banii pt altceva :) 

Da, a comparat-o cu un A6/A7 cu motorul V6 benzina, care bineinteles ca este mai dinamic si mai rapid, dar ma multumesc si cu asta. Stii vorba aia ... 'atat s-a putut' :)) 

 

@Bebeee da, sunt difuzoare. A facut o eroare acolo. Ca si la farurile matrix, dar apoi si-a dat seama si a comentat si a pinnuit comentariul. Stie destul de multe baiatul, ar fi greu sa le stie perfect pe toate. 

 

@C Z R lasa ce zice el acolo, concluzia este ca i-a placut mult. A facut si niste reprize 0 -> vmax, dar nu le pot mentiona aici :)) 

 

Acum referitor la modificari, acestea ar fi:

- colantare tot ce era crom in negru lucios

- vopsit tipsuri evacuare negru

- vopsit jante OE 19'' negru lucios

- vopsit etrieri rosu

- distantiere H&R 12mm (24mm axa) 

Acum rotile sunt putin mai iesite si arata mai bine cand suspensia este setata pe sport, inainte pareau prea intrate.

 

IMG_7376.thumb.JPEG.c0956bec4a0117bebfd3a87c16cceb52.JPEG

IMG_7527.thumb.JPEG.96e43143115c991f3ad3873bc6b12f63.JPEG

IMG_7526.thumb.JPEG.62064f9499c49c9bd089327a11bf218a.JPEG

IMG_7523.thumb.JPEG.b63ba5f81842c441cd4c397037dc0e56.JPEG

IMG_7562.thumb.JPEG.1a536935b05710b1b41f1c8a3b167239.JPEG

Modificat de sNaKeyy
Link către comentariu

Acesta este unu dintre putinele wagon-uri care imi plac. Arata intr.un mare fel desi jantele negre ascund dimensiunea lor reala (ca si la mine de altfel). 👍

Modificat de ShadoWzZ
Link către comentariu
9 hours ago, sNaKeyy said:

...stii vorba aia ... 'atat s-a putut' :))

E foarte bine, fugi d-acilea!

:)

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!