Jump to content

TRex - Touareg R5 TDI


vdragos

Postare recomandată

Voiam sa imi iau si eu una d-asta la dinozaur - e mai practic sa ai pe bord in fata ochilor decat pe telefon sau pe ecranul HU-ului. E si iluminata sper...

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Am asistat azi la o discutie cu agentul din service la Nurvil

Cineva verifica un 7L din 2006

Avea 250.000 km pe bord si 950.000 reali , masina cu toate intrarile in reprezentanta dincolo

Trecand peste cei 700.000 km :banghead: dati inapoi , sa tot ai masina care stii ca poate sa te tina 1 mil de km daca ai grija de ea

 

Link către comentariu

La a mea fostul proprietar zicea ca e pe suspensiile originale, deci da, sunt masini foarte rezistente. Dar au si foarte multe chichite de proiectare ... le inveti, le iubesti sau le urasti.

Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Azi am fost la o mica ieseala (400 de km cu autostrada, drum national si bolovani), ghioarla merge bine. Am revazut niste locuri frumoase.

 

IMG-20200614-WA0001.jpeg

IMG-20200614-WA0005.jpeg

IMG-20200614-WA0006.jpeg

La final victorioasa

 

IMG-20200614-WA0017.jpeg

IMG-20200614-WA0015.jpeg

Si exact cind ma credeam regele padurii, l-am vazut pe asta

 

IMG-20200614-WA0023.jpg

La final, peisajele merita bolovaneala

IMG-20200614-WA0030.jpg

IMG-20200614-WA0020.jpeg

Si nu in ultimul rind, rezervorul de 100 de litri nu este degeaba

 

IMG-20200614-WA0038.jpeg

Link către comentariu

stelvio ala are un 4wd foarte fain. insa mai de strada, ma mir ca a ales sa il omoare pe munte.

Superba zona - Voina - batrana - Cuca... :) Barajul rausor vad ca se tine bine.

Modificat de mad_kat
Link către comentariu

chiar aseara vorbeam de traseul ala.

l-am facut acum 2 ani dar pe jos, pana sus la lac.

f frumoasa zona

Link către comentariu

@vdragos Frumos, trebuie ieșit mai des. Americanu' poate sa va tine companie ?

Apropo de aia cu regele pădurii, e cumva un Murphism. Întotdeauna după o urcare criminala, sau ceva sleauri și înclinații laterale, când te gândești ca nu e vreo posibilitate ca alta mașina sa fi ajuns pe acolo, de obicei dai nas în nas cu câte o dacie papuc de stână ?

Link către comentariu

Dupa Alfa aia m-am intalnit cu un Passat B8 :)) o familie cu doi bebelusi in spate.

Link către comentariu

Alfa aia macar e 4x4 cu trei Torsen-uri. Insa fatza celor cu L200 care m-au gasit sus in Poiana Pelegii (Retezat - un forestier foarte greu pe atunci) dupa ce urcasem cu 156-le fwd a fost priceless. Erau straini, si au exclamat: "oh, you're the guy with the alfa romeo!" ... Prin 2011...

Acum e reversul, urc pe vreun drum crunt, si ajung cate o masina "neadecvata" care urca incetisor. Nu sunt genul sa luminez, claxonez, pentru ca stiu cum e. Insa inevitabil, primesc (cand isi ia ochii de la drum si vede dinozaurul in oglinzi) semnal dreapta, si dupa ce ii depasesc, usor evident, sa nu zvarl vreo piatra, multumesc si eu la randul meu.

Edit: Ai putea sa incerci drumul de care zic mai sus. Mai ales ca apoi, in 2 ore esti la Lacul Bucura - un loc foarte fain, si de stat cu cortul cateva zile.

 

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Te-ai bagat si pe langa Rausor pe partea neasfaltata?

La capitolul intalniri...Doomy imi pare campion...cand s-a intalnit cu o autorulota pe traseu?

Link către comentariu

@Laurentiu_LWR marturisesc ca m-am inspirat din traseul tau si am lansat acum ceva vreme grupului de offroaderi wannabe provocarea sa-l facem :)) asta a fost asa, o chestie scurta decisa sambata seara pentru duminica.

Nu interpretati gresit, postarea despre excursie este scrisa usor autoironic, probabil la Cuca se poate ajunge cu orice, traseul este insa plin de bolovani ascutiti si destul de neuniform asezati, deci periculos pentru cauciucuri si pentru dedesubturile masinii, de aici uimirea mea fata de unele intalniri de pe traseu. De altfel, i-am zis sotiei la intrare ca worst experience ar fi sa avem in fata un Logan curajos, masinaria universala a romanului ... si dupa primul viraj ne-am intalnit cu o coloana de 3, in pas de melc ... dupa care o batrana Leganza etc. 

Reluam subiectul zilele urmatoare cind se repara si americanul. Daca e sa o facem in coloana, postez in sectiunea corespunzatoare invitatia, poate ne strangem mai multi.

Link către comentariu
Laurentiu_LWR

Ma bucur ca am fost de "ajutor" :) Este bine cand alegi un traseu sa ai cat de cat idee la ce te asteapta...

Pe Maps toate drumurile par simple  :))

Am mai pus ochii pe un traseu...Valea lui Ecle dar deomadata adun informatii despre gradul de dificultate  :)

272656338_ScreenShot2020-06-17at18_45_58.thumb.png.c4a1c37ff92e0930486d98942df1f1be.png

Drumul catre Cuca intr-adevar nu este foarte greu...dar clar nu m-as fi bagat cu Bora :)) 

 

Link către comentariu

aoleu ce vb voi aici? 

ma duc eu la Satic sapt viitoare cu masini normale, zici ca e naspa drumul ala?

Link către comentariu

giphy.gif

Putem sa facem si unul care nu e in apropiere de Bucuresti, daca doriti... :D

Link către comentariu
  • 1 month later...

superbe peisaje. In ce zona ai fost?

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!