Jump to content

Primele impresii despre (Golf VIII)


clau_j17
 Share

Postare recomandată

Ca Golf 7 e mai frumos? :P

In orice caz, mie mi se pare neinspirat "facelift-ul".

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Total neinspirată,, fata". Îl va salva numele , tehnologia, jantele, calitatea mai ridicată față de cea a competitorilor. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Eu ma intreb daca volanul de aur si alte premii va fi luat de GOLF8 sau de ID3. Pentru ca in general astfel de premii sunt luate de modele normale (GOLF, CLIO, Megane, Polo, XC40) nu masini premium.  Mercedes "saracul" nu a reusit deloc sa ia astfel de premiu. 
Eu am sa-mi pun pe ID3 banii daca e sa aleg intre GOLF8 si el ?  

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Golf 8 se lanseaza/prezinta diseara, asa ca ..stay tuned :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Cand altii se chinuiau sa copieze plansa de bord de la Golf, de data asta se pare ca VW a facut un viraj puternic.

Personal imi place mai mult stilul cockpit. Indiferent de brand.

acum o oră, themusso a scris:

Total neinspirată,, fata". Îl va salva numele , tehnologia, jantele, calitatea mai ridicată față de cea a competitorilor. 

Sunt si competitori mai fiabili si calitativi. Nu dam nume, dar exista. Jantele nu fac o masina. Sunt alte calitati pe care trebuie sa la aiba. Gen sasiu, legatura cu solul, ergonomia, insonorizarea etc

Designul este subiectiv si ar trebui sa fie ultimul in alegerea unei masini.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Oare nu puteau sa nu ii traga "ochii" aia atata de mult inspre spate, pe aripi ? Chestie de gusturi pana la urma, dar chiar nu inteleg ideea asta de design implementata pe una dintre cele mai vandute masini. Adica tu ca producator iei in calcul niste milioane de unitati vandute in anii ce urmeaza si scoti pe piata asa ceva, asigurandu-te ca in urmatorii cativa ani, o sa vinzi asa ceva. Nu stiu zau, astept sa vad masina si pe viu, poate ma mai impac cu aspectul cat de cat, dar pana acuma, cu atatea schite si poze spion si poze dezvaluite intr-un final, tot aiurea mi se pare fata aia. Pun pariu ca vor aparea pe site-urile chinezesti, ca produse retrofit, niste acoperitori pentru prelungirile alea ale farurilor si multi le vor pune :) ...m-am jucat un pic in paint ?

 

01.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Prelungirea aia e rama de la ochelari :P

Ce ma surprinde este faptul ca nu se incadreaza deloc in stilul de design actual, puteau sa se inspire de la Touareg, Arteon.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

S-ar putea ca tot ce am vazut pe net sa nu fie real cu ce se va prezenta azi. Poate VW a tinut chiar totul foarte secret pana la dezvaluirea masinii. Vedem cand apar pozele oficiale. Nu cred ca au deviat de la design-ul celorlalte masini. Daca totusi au deviat atunci e nasol pentru ca si restul se vor schimba  cu face lift-ul sau cu noile modele.:))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Toyota Auris are farurile trase la fel si banda aia cromata deasupra. Probabil ca de acolo s-au inspirat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator
2 hours ago, themusso said:

Mie îmi aduce aminte de seria 5 2005

pai a fost foarte criticata E60 pentru ca a venit cu ceva foarte diferit decat a fost orice BMW inainte (Bangle parca se numea designerul). Si totusi in 2010 toate BMW aduceau cu acel E60 si acum se indreapta spre cu totul alta imagine dupa ce toate modelele au trecut prin acel aspect exterior ?

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

indiferent ce discutam noi aici el va fi oricum bestseller :rolleyes:

la prima vedere si eu am avut o impresie nu prea buna, dar ... se pare ca totusi este o evolutie fata de ce a fost pina acum.

si ... da as da golful meu 7 pe un golf 8 ca acesta.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

interiorul misto, schimbatorul de la dsg e super haios. astept preturi, dimensiuni si dotari. poza aia cu hud-ul arata cam modesta. in sensul ca hud-ul de la id3 pare mult mai mare si mai misto. speram ca e identic. in seara asta il prezinta oficial. al meu g6 face 10 ani, deci un g8 intra in vederile mele. poate un gte, sa vedem. sau poate ma duc spre id3, desi ala are cam multe chestii care ma deranjeaza.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Cand am vazut schimbatorul de viteze pe DSG era sa dau cu cafea pe monitor :))

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru cei dezamagiti de noul Golf, cum vi se pare noul Leon?

seat-leon-2019-01.jpg?itok=Mqcfk0XE

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@mandelu cand o sa vezi preturile sunt aproape convins ca nu o sa mai vrei golf 8.

Facand o analogie cu noile preturi skoda.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu mă încântă foarte mult, dar l-aș lua, nu trend line sigur. Parcă îmi pare rău acum, după 12 ani de golf 5,6,7,anul ăsta mi-am luat focus, în septembrie,și nu am așteptat 8-ul. Iar buy back nu cred că este rentabil acum. 

Modificat de themusso
Exprimare nu prea corectă, probabil emoțiile
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@deenman daca stam sa analizam putin cam toti producatorii la lansare au preturi mari.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Si prima prezentare (desigur Autogefühl )

 

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Doomy changed the title to Primele impresii despre (Golf VIII)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!