Jump to content

Dezactivare airbag pasager A7 2013 da sau ba?


Bogdan Chis
 Share

Postare recomandată

Salutare. 

Vreau sa cumpar un A7 din 2013. 

Problema e ca nu are acel switch pentru a dezactiva airbagul pasagerului ca sa pot instala scoica fetitei in fata cand sunt doar eu cu ea. 

Am două intrebari:

1. Pot sa il dezactivez din VCDS si de ce versiune am nevoie? 

2. La reprezentanța mi-au spus ca se poate face retrofit la swich in torpedo, ca o faceau înainte dar... Au primit directiva de vro 2 ani sa nu o mai faca( locuiesc in FR) . Daca e cineva pe forum care poate sa ma ajute cu sfaturi pzntru retrofit i-as fi recunoscator. 

Multumesc anticipat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate realiza retrofitul, aceeasi problema am avut-o si eu la A4 b8. Cred ca poti gasi acel switch la dezmembrari si un electrician care sa traga firele. 

Codul este 5P0919237C. Se gaseste pe A1, A3, A6, A7 si TT, in general dupa 2011.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc. Daca știe cineva codul pentru kitul de retrofit A6/A7 4g as fi recunoscător. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge și din vcds. Recomand versiunea originala, mai ales ca vb de airbag uri

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!