Jump to content

montare scaune incalzite Fabia 2


adiserv
 Share

Postare recomandată

Buna seara.

Asa cum scrie si in titlu doresc sa montez scaune incalzite in Fabia 2 2008. Pana in acest moment au fost achizitionate scaunele ,butoanele+ mufe. Urmeaza un cablaj ,din care voi recupera traseele.

1.Ce calculator am nevoie ?

2.Ma poate ajuta cineva cu o schema electrica?

Daca deja s-a vorbit ,sau este comun cu un alt topic, rog moderatorul sa il mute.( eu nu am gasit nimic de Fabia 2)

Multumesc. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU trebuie calculator, trebuie ca scaunele sa aiba modulele de control pe ele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc de raspuns. Sigur nu au ca am verificat.

Cred ca de asa ceva am nevoie pentru fiecare scaun: https://www.pieseauto.ro/scaune-auto/skoda/fabia/modul-incalzire-scaune-6r0959772-skoda-fabia-2-1-1074081092.html.

Incerc sa lamuresc situatia si apoi sa fac cablajul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mufa gri este cea de incalzire,galbena de airbag. Pe unde am intrebat nu stie nimeni de existenta unui modul de comada pentru scaune incalzite la fabia 2(mai ales situat sub scaun). Part nr scaunului este 2k0 881 150f (luate de pe Fabia 2 Monte Carlo).

@Al Bundy-ma poti ajuta cu un cod pentru modul de incalzire, sau macar o localizare a sa?

Multumesc.

IMG_20191025_173615.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

LA fabia2 nu mai exista modul de control, treaba o fac butoanele si termoswitchul din perne.  Deci pentru butoanele OEM ai nevoie si de pernele oem.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Masina e din 2008. Butoanele sunt oem,scaunele sunt oem. Cablajul e partea lipsa in acest moment (poate reusesc sa fac rost  de el, ca sa le si pot utiliza iarna asta).Multumesc de raspuns.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Borna 75 nu este plus pentru ACC, de fapt masinile din grupul VAG nu au borna de current ACC, ACC inseamna sa ai current pe prima treapta de rotatie a cheii in contact nu sa ai si contactul pus, adica martorii aprinsi.

LA borna 75 dispare curentul atunci cand dai la automat.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...

Buna seara,

Dupa un weekend plin de demontat,tras fire ,montat.....scaunele sunt montate,functionale si "oem".

Multumesc.

PS: mai ramane tempomatul de montat(probabil de la anul)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!