Jump to content

Compatibilitate etrier spate


Adrian_74
 Share

Postare recomandată

Salut!
La al meu Leon 1p 2007, 2.0 TDI, BMM, 140CP, etrierul spate s-a defectat irecuperabil. Caut compatibilitati cu alte marci VAG,gen VW Golf 5, Skoda Octavia 2, Audi A3 8P. problema a aparut in momentul in care cineva imi oferea etrier spate de Octavia 2, dar nu semana cu al meu, vanzatorul spunandu-mi ca etrierul meu ar fi de 1,9 !!! Precizez ca am sistem ATE, etrierul este modelul cu acele 3 proeminente sub forma unui gratar pentru racire.
Intrebare> inafara de Gofl5 exista compatibilitate si cu Golf4?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Iti trebuie PR-ul pentru fana spate ca sa poti afla compatibilitatile.

Pentru a afla PR-urile masinii trebuie decodare VIN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 months later...

Mai bine mai tarziu, decat niciodata, dar am rezolvat problema direct intr,un parc de dezmembrari pe cheiul Dambovitei , intre comuna Catelu si Midocar. A demontat un etrier identic de pe o punte spate, l.a montat pe loc, 150 lei piesa+montaj, facut aerisirea pe loc, suntem in Februarie 2020 iar etrierul nu se blocheaza, nu incinge, nu are pierderi de lichid.  Ideea e ca dupa ce am trecut la discuri de 312 pe fata, stiu ca si la cele de pe spate se poate face upgrade. 

Imi poate spune un coleg la FR ce dimensiuni are discul spate si daca trebuie inlocuit SI etrierul sau doar discul+placute mai mari? Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!