Jump to content

Retrofit AID Karoq


grig
 Share

Postare recomandată

Salut

Pe un Karoq Ambition + Radio Bolero, se poate monta ulterior achizitiei virtual cockpitul ?

( doar pe Style se poate comanda optional acesta combinatie si nu doresc sa cumpar Style doar pt VC )

multumesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Aparent se poate configura VC si cu Swing, tocmai ce am incercat, asa ca tehnic se poate monta si dupa achizitie.

Dar vei avea nevoie de piesa in sine (este scumpa - o cautare pe Ebay te poate edifica), de activare care se poate face doar la reprezentanta si in schimb... nu primesti foarte multe lucruri...

Adica e misto sa ai harta de la navigatie in bord dar fara ea, pentru ca harta de CarPlay sau AndroidAuto nu o poate afisa, e doar un ecran cu care te joci de cateva ori si apoi il lasi intr-un mod care-ti place mai mult si uiti de el; am bord digital pe masina, desi nu la fel de complex ca VC, si clar nu as da banii de retrofit pe el...

Acum, daca pentru tine merita peste 1.000 de euro sau nu... doar tu ne poti spune! :)

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face acest retrofit, monta /activa, nu numai la reprezentanta. Îl putem face. Mai departe, trebuie o scanare a mașinii, vedem ce module ai, ce suporta, ce trebuie cumpărat. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Multumesc pentru raspunsuri.

am intrebat de combinatia cu Bolero, pt ca pe configurator skoda.ro,  la echipare Karoq Style se accepta  (nu tb neaparat configurat Columbus sau Amundsen) . 

mai mult, m-am jucat la configurare si pe KAMIQ si KODIAQ si acolo nivelul de echipare Ambition permite optionalul VC (si obliga la Bolero cel putin). 

Sint sigur ca importatorul, cind a stabilit configuratiile, nu a dorit ca sa adauge ca optional  VC la Karoq Ambiton (pe skoda.de este posibil).

Modificat de grig
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 6 months later...

Salutare. Am atasat poze cu Bolero si AID pe karoq (masina personala). Momentan masina se afla in cursul mai multor upgradeuri: lane assist, HBA, TSR, BSD, RTA

rps20200420_124932.jpg

rps20200420_124912.jpg

rps20200420_124840.jpg

rps20200420_124414.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Imi cer scuze ca intervin, dar in absenta unor detalii care sa explice membrilor CUM ai reusit, nu ai facut decit sa postezi poze cu un bord de Karoq cu AID. Ce valoare are pentru forum ... mi-e greu sa evaluez. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Intrebarea era daca se poate monta. Acesta era raspunsul. Dau si detaliile zilele urmatoare cand finalizez proiectul. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ca se poate monta ... se stie de vreo 2 ani. Este un retrofit care probabil nu face sens decit daca te-ai razgandit de la cumparare, ca si optional nu costa prea mult.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

@vdragos asta dacă configuratorul permitea. De exemplu eu am luat Ambition cu niște opțiuni dar parca aș fi vrut și opțiunea asta. Din păcate era disponibila doar de la Style in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se poate monta fara probleme. recomandarea fiind cu piesa noua 0km.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ai avut erori, ecran blocat care să necesite reset de când i-ai făcut upgrade?

Modificat de Bebeee
Fara quote la postul anterior!
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 12/25/2021 at 2:34 PM, Sabinus said:

Ai avut erori, ecran blocat care să necesite reset de când i-ai făcut upgrade?

Ce înseamnă la tine ecran blocat. Oricum cand montezi majoritatea unităților,  cand faci codari, adaptari, etc...trebuie sa le dai reset, sa activeze ce ei codat, etc.

Mai departe procedura legata de component protection si immo se face online.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!