Jump to content

2019 Kodiaq Style 2.0 TDI 190


kadettro

Postare recomandată

M-am mai apucat de bricolat ceva si anume emblemele. Le vreau negre cu culoarea masinii in interior. Cu ce as putea da jos cromul in afara de smirghel? Ma refer la ceva solutie ca sa adere vopseaua dupa curatare.

20200731_124429.jpg

20200731_124402.jpg

20200731_124334.jpg

Link către comentariu

Nu mai bine doar le matuiesti? Probabil acel crom este foarte bine lipit de plastic

Link către comentariu

Nu vreau sa le matuiesc pentru ca apar imperfectiuni, oricat de bine le-as face, astia "afara" folosesc deep cleen sau mr. Musculo. 

Incerc si cu ceva soda caustica.

Link către comentariu

Sau solutie activa pt spalare lasata sa actioneze cateva ore.

Modificat de TDR
Link către comentariu

Pt ca au fost in jur de 150 de lei amandoua de la reprezentanta si nu stiam cat de greu se desfac. Si pe cele de la superskoda le-as fi desfacut pentru ca fundalul il vreau aceeasi culoare cu masina, era mai usor dar momentan ma ocup de astea.

Nu reusesc le iau pe cele de la superskoda.

Link către comentariu

Incearca cu clorura ferica, lasate peste noapte scufundate. 

Link către comentariu

De ce nu le îmbraci în folie? Cred ca e cel mai simplu și tine câțiva ani fără probleme, dacă sunt făcute cum trebuie. 

Link către comentariu

Incerc si cu clorura si am mai gasit acid muriatic. Folia e putin mai greu de aplicat pe indian dar mi-ai dat o idee. Daca nu reusesc sa scot cromul cu solutie incerc si cu folie ca am destula.

Multumesc

Link către comentariu

Legat de crom, poti incerca sa il vopsesti si cu plasti dip..daca nu iese ok, il cureti si gata.

Link către comentariu

Subscriu la sugestia lui @Bebeee

Eu pentru embleme am apelat la plastidip. Aplicat corect tine destul de bine pentru o perioada lunga de timp. Cred ca le-am facut acum 2 ani. Cat timp nu "fuck with it" si nu dai cu pistolul de la spalatorie super aproape de emblema, esti in siguranta  :)

Singura chestie este ca eu nu am gasit plastidip negru lucios, doar mat. Cumpara si lac pentru plastidip. Este practic un strat de plastidip transparent.

Link către comentariu

Inca o sugestie de luat in seama, am comandat vopsea verde la culoarea masinii si lac. Saptamana viitoare va arat rezultatul.

Multumesc

Link către comentariu

Fail total cu folia(nu se aseaza cum trebuie),  plastidip-ul(ciudata rau textura si nu stiu daca va tine la spalat) asa ca am dat direct comanda pe superskoda pentru cele negre.

Mai jos o poza cu ce a iesit cu plastidip-ul.

Emblema plastidip.jpg

Link către comentariu

Arată superb allblack!?

Sincer, aș lasă clean sau doar un 4x4 pe negru ... dar depinde fiecare de gusturi!

Link către comentariu

Arata foarte bine clean. ?

La motor i-ai făcut ceva modificări?

Link către comentariu

Multumesc!

La motor nu am umblat din 2 motive, castig prea mic de putere doar din soft si garantia.

Link către comentariu

40 cp si 100 nm in plus nu sunt de ici de colo zic eu :) Sigur vei simti 100nm la gabaritul masinii.

Link către comentariu

Astazi am reusit cu ajutorul unui prieten si cu MIB 2.5 Toolbox sa activam 3rd party app pentru android auto. Asta fara sa mai fie nevoie de root la telefon.

Link către comentariu

Ai folosit d-link (sau cum se numeste adaptorul acela)? Am incercat si eu o perioada de pe sdcard dar nu am putut trece de eroarea cu metainfo.

Modificat de yanq
Link către comentariu

E un adaptor de retea pe usb si da cu ala am incercat dar am mai beneficiat de un extra ajutor extern, iti trebuie parola de la unitate ca sa mearga, doar cu cardul nu merge, aceeasi eroare am avut si eu.

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!