Jump to content

2019 Kodiaq Style 2.0 TDI 190


kadettro

Postare recomandată

Nu ai spus nimic de trecerea de la Audi la Skoda. Probabil sunt ceva mici, mari diferente. Sau nu ?

Oricum, felicitari si sa te bucuri de ea.

Modificat de john_skoda
Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos! Arata foarte bine combinatia de culori interior-exterior :icon_thumleft:.

Iar planurile de viitor suna bine! Ar da bine si un spoiler spate de Sportline, ca sa o complimenteze cu un look sportiv :beer:.

Link către comentariu

Despre exterior nu ma pronunt, dar interiorul crem e... ? desi, trebuie ceva atentie la "intretinerea" lui :D 

Link către comentariu

Va multumesc de urari.

Culoarea nici pe mine nu m-a incantat la inceput dar acum imi place.

Q5-ul era mai puternic si "statea" altfel pe strada, dar asta e mai in ton cu timpurile, oricum din cauza unor incidente cu cei care asigura service-ul la Audi am decis sa renunt de tot la aceasta marca.

A sosit si grila dar este foarte dificil sa o scot pe aia veche fara sa desfac bara fata cu totul. Din ce am citit pe forumurile externe desfacand bara necesita recalibrarea senzorului de acc...

20191009_114012.jpg

20191009_114037.jpg

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Au venit si cauciucurile de iarna, am ales sa folosesc jantele originale pentru iarna si la primavara sa iau unele pe 19' sau 20' cu 8.5J.

Am reusit sa schimb si rama grilei fara sa dau jos bara, cea veche n-a "supravietuit" intreaga...

 

20191018_113748.jpg

20191022_082349.jpg

20191109_153603.jpg

Link către comentariu

S-o stapanesti sanatos fara probleme.

Interiorul ala e de vis, dar cred ca e greu de intretinut, corect?

Imi plac planurile pe care le ai cu masinuta!

Link către comentariu

Multumesc, sincer, nu e asa greu de intretinut daca ai putina grija, singurele probleme le am cu spatarele scaunelor din fata cu care joaca fii-mea fotbal dar corectam si asta in timp :)

Link către comentariu

Unul dintre pachete stiu ca are spatarul scaunelor captusit cu piele tocmai din acest motiv. Inteleg ca nu l-ai bifat..

Cred ca măsuțele rabatabile ar fi ajutat oarecum.

Edit....acum ti-am remarcat culoarea de la interor ?

Modificat de yanq
Link către comentariu

Spatarul scaunelor e tot cu piele de aceasi culoare, masina a fost configurata de altii, dar in configurator nu cred ca poti pune masute la configuratia cu scaune ventilate, de ce? Nu stiu...ca era bun ca retrofit.

Link către comentariu

Am reusit sa montez astazi arcurile, mi-ar fi placut sa coboare putin mai mult pe spate dar asta e, poate se mai lasa...urmeaza distantiere pentru jantele de iarna.

Mergand pe o stada plina de gropi masina mi se pare mai confortabila decat cu arcurile stoc, in curbe inca n-am bagat-o cu viteza, revin cu impresii dupa un drum mai lung.

20191108_142507.jpg

20191108_142624.jpg

20191113_092332.jpg

20191113_101038.jpg

20191113_125757.jpg

bEFORE AND AFTER.jpg

20191113_125836.jpg

Link către comentariu

Cam 14-15 estimez eu acum, n-am masurat. Cum drumurile mele sunt 80% pe asfalt am incercat sa o scot din stadiul de barca si sper ca am reusit.

La tine cred ca ar folosi Pro-Lift kit-ul si ai ajunge la 21-22 cm

Link către comentariu

Cred ca e prima data cand vad o masina verde...si raman cu gura cascata. Imi place la nebunie Kodi pe culoarea asta ?

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos, arata foarte bine in culoarea asta...aceeasi cu a butonului de Upvote al forumului :)

Link către comentariu
  • 3 months later...
  • 3 weeks later...

Salutare, sa o folosesti sanatos si fara evenimente neplacute ! Din punctul meu de vedere modificarile aduse masinii pana in momentul de fata sunt top notch, cu mentiunea faptului ca acea culoare aleasa pentru etrieri nu se potriveste deloc in peisaj. Sper sa nu fie cu suparare :)

 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!