Jump to content

Skoda Superb 3 3V sau 3T


lf_iron
 Share

Postare recomandată

Salut,

Conform https://en.wikipedia.org/wiki/Škoda_Superb masinile fabricate dupa 2015 sunt tip 3V. Superb-ul meu e fabricat in 2018, dar in CI apare tip 3T (ca pentru S2). Nu m-ar deranja daca atunci cand caut diverse piese/accesorii nu m-ar intreba tipul, si niciodata nu stiu daca sa selectez 3T sau 3V. Aveti idee de unde poate aparea neconcordanta asta?

Tot pe wiki vad ca la diesel nu e disponibil decat DSG6, dar a mea are DSG7, iar nu inteleg de ce 

Nu stiu daca e important, masina e importata din Belgia.

O zi buna tuturor,

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Datele complete ale masinii sunt in certificatul de conformitate, a carei copie o poti cere probabil la Porsche Romania. Wikipedia nu are cum sa fie o sursa completa de informatii despre masina ta, in mod evident. Tot in COC gasesti si tipul de vehicul.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

In COC scrie 3T, desi peste tot gasesc ca cele fabricate dupa 2015 sunt 3V.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pe forumul german scrie ca VAG a facut o jmecherie ca sa poat folosi refrigerantul R134a si la 3V, respectiv a obtinut omologare de tip ca si facelift al modelului 3T. De aici confuzia - cod intern 3V dar in acte 3T. I hope this helps ... cit priveste cutia DSG, incepind cu 2017 DQ250 a fost treptat inlocuit cu DQ380/381.

Sursa:

https://www.skodacommunity.de/threads/superb-typ-3t-oder-3v.106352/

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!