Jump to content

Buzzer defect


Adi_Sb
 Share

Postare recomandată

Salutare am o problema la un passat b7 2012  ,,de 2 saptamani nu sr mai aude sunetul de la centura ,semnalizare ,etc,,,am comandat difuzorul dar nu stiu unde este pozitionat .

Astept ceva sfaturi

Multunesc

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salutare, am un passat b7 si am senzori fata-spate, pana acum sunetul senzoriilor de parcare se auzea dual ( depinde unde aveam un obiect mai aproape de senzor) dar de cateva zile suntetul de pe fata se aude intr-un singur difuzor si cel de pe spate la fel. Aveti vreo solutie?

Modificat de Marius2805
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu cred ca se aude in un singur difuzor, ca daca aveai unul defect nu mai megeau deloc senzorii. poate ai schimbat tonalitatea si frecventa si ai pus la fel la ambele.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

19 hours ago, Marius2805 said:

Salutare, am un passat b7 si am senzori fata-spate, pana acum sunetul senzoriilor de parcare se auzea dual ( depinde unde aveam un obiect mai aproape de senzor) dar de cateva zile suntetul de pe fata se aude intr-un singur difuzor si cel de pe spate la fel. Aveti vreo solutie?

Dual... Doar dacă ai obstacol și în fata și în spate. Altfel, se aude in partea unde ai obstacol.... Fata sau spate.... Pt parktronic, ai un buzeer în fata, sub bord... Unul în spate. Deci, stai liniștit, totul lucrează ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pai dual..si se auzeau dual, dar pana acum cateva zile de cand se aude doar in difuzorul din stânga, chiar daca am obstacol in dreapta el se aude tot in stânga 

Modificat de Boditza
Fara quote
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Marius... Asculta ce îți zic, ca nu vb din auzite... Ai doar doua buzzere. Unul în spate, unul în fata. Nu se aude pe lateralul  unde ai obstacol, ci unde e amplat buzzer. Nu sunt 4....ci doar 2.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!