Jump to content

Golf 7R Deep Black Pearl


catalinmiti

Postare recomandată

Trebuie musai hartie de la ei si garantie pe piesa. Daca iti cade pompa dupa doua luni, ce faci? Oricum, eu m-as adresa ANPC. Cu cat oamenii cand patesc magarii d-astea tac si suporta, cu atat nu vor disparea aceste practici.

Link către comentariu

Sunt total de acord cu tine. La ANPC am vrut sa apelez cand ma acuzau ca asa am adus masina. Dar acum ce pot sa fac la ANPC ? Sunt total de acord ca trebuie sa avem pretentii de la prestatorii de servicii, pe banii nostri pt ca altfel, daca lasam lucrurile cum le fac ei, vom ajunge si mai rau si cu preturi si mai mari.

Link către comentariu

Poti ajunge cu lucrare facuta "pe naspa" nementionata in fisa de service, si pentru care nu se acorda garantie. Should be enough.

Cred ca o sa imi iau inima-n dinti si imi fac singur revizia la haldex, am citit si vazut detule, incat sa am incredere ca o pot face corect.

Link către comentariu

Poti face singur, chiar este super simplu si nu ai ce sa gresesti. Indicat ar fi sa ai elevator sau capre, adica sa fie masina orizontala cand faci nivelul.  Ca sa am totusi ceva la mana, azi le-am cerut documentele cu lucraea si garantia. Astept raspuns si sper sa fie ultima interactiune cu ei. 

Link către comentariu

Și cu acestea fiind zise haideți sa continuam discuțiiile astea in topicurile dedicate lor

Si/sau

Începe sa devieze discuția prea mult pe zona tehnica și în cea de plangeri/nemulțumiri legate de service-uri încât sa nu-și mai aibă locul în această arie. 

Multumesc! 

Link către comentariu

Am mai scapat de un pitic azi. De anul trecut ma deranja capacu de la stergatorul spate. De la UV s-a decolorat in timp si mereu imi atragea atentia. Si stergatorul era Bosch si scria mare asta pe capatul sau. Asa ca am luat capac nou si stergator nou, original. Apoi am facut ca si la parbriz, curatat si dat cu rain repellent. B2CD05B9-0665-486F-BF9A-F655609139C9.thumb.jpeg.d8c9ccdb8cd7d6b9bb05379b9ae7b465.jpeg

8C66F32E-1E55-4BDA-9C43-DC30286CF768.jpeg

Link către comentariu

Care este codul capacului? Se schimba greu?

 

LE - se vede codul in poza.

Modificat de Silviu_7
Link către comentariu

Se schimba super usor, se incepe din stanga, si se ridica spre bratul stergatorului. Costa vreo 20 de lei

Link către comentariu

Azi am mai scapat de inca un pitic. Stand cateva ore in asteptarea reparatiei am rasfoit un catalog de accesorii si am remarcat ceva ce uitasem demult. Si cum mi-am reamintit de acest produs, am zis sa il iau. Asadar dupa o asteptare de 4 zile la Urgent Cargus ( si muulte telefoane si insistente pt a le repara greselile... se tin ghinioanele dupa mine de vreo 2 saptamani- aseara mi s-a si stricat laptopul) abia acum a ajuns la mine: cablu lightning pt conectarea la carplay. Finisare super calitativa, se simte a produs premium. Capete de aluminiu si invelis textil. Si cel mai important, este scurt si nu sta insirat in masina. 

B4DBBD79-877F-425A-A014-2891CB5A991C.jpeg

B12B85BE-2742-4231-A176-31404DC3CB46.jpeg

D3FFAF8D-0CD4-49DD-84A7-2263FD2BFA0A.jpeg

CA225624-8BA0-4942-8448-AE7CAE33E605.jpeg

1C981669-8535-4AD8-9562-AEA95C66BF83.jpeg

Link către comentariu

In general am o problema in a da banii aiurea pe produse supraevaluate. Insa asta arata al naibii de bine!

Link către comentariu

Este destul de supraevaluat ca pret, gen 220 sau 170 in catalogul cu accesorii. In schimb, eu l-am gasit pe net mult mai ieftin si l-am luat. 

Link către comentariu

Dar merge? Te intreb pt ca la mine doar cablul original apple a mers, am schimbat vre o 3 non apple dar f bune, genul asta cum ai tu si nu vedea telefonul. Cum am pus originalul, pac a mers instant carplay

Link către comentariu

Inca nu l-am incercat la masina, dar la laptop merge. 

LE: l-am incercat la masina si functioneaza normal. 

Link către comentariu

Nu stiu ce sa zic. La mine e normal sa mearga, pana la urma este un cablu oficial, de 200lei. 

Link către comentariu
  • 1 month later...

5Q0 501 733 Si 5Q0 501 734 

Dar ar fi utile si 4 clipsuri 8E0 825 267 si vei mai avea nevoie de 4 suruburi M6 cu piulita si saibe, recomand sa nu folosesti varianta cu piulita nituibila in brat, eu nu am reusit sa le intepenesc bine

Link către comentariu

Azi am pus si cele doua piese gasite cu probleme saptamana trecuta

1D95FACF-F807-432E-8BFF-1CA7538FA3E3.jpeg

Link către comentariu

Azi am montat si capacul galeriei de admisie, pus la inceputul perioadei de fabricatie. 

EEDA00FE-C4D6-45E1-B8A5-5007B6874704.jpeg

CF0AE9D4-B07D-4712-A167-006F5E2DDCB6.jpeg

Link către comentariu
  • 6 months later...

Mi-am mai luat niste jucarii pt tinut in portbagaj: un manometru Porsche Classic care este foarte finut si atent lucrat. Un multitool luat pe puncte de la Mol si o trusa micuta, 1/4 pentru cand voi mai mesteri chestii finute la masina, sa nu mai aduc trusa mare si grea din casa. Pe toate 3 nu le-am luat pentru utilitate ci pentru ca marketingul lor probabil m-a lovit in cap. Le-am luat ca mi-au placut, nu aveam neaparata nevoie

4D359A29-D4A8-426E-93F9-44AAF752F6A8.jpeg

7F18789E-F38D-4836-92E9-190A4D63E738.jpeg

Link către comentariu

Azi am montat si scutul central de Tiguan, cel prins pe puntea fata, intercalat intre scutul motorului si cel al tunelului central. Am dat si cu spray de cupru peste suduri si margini pt a mai proteja de rugina. A fost destul

de greu pt ca am lucrat cu masina pe cric. 

37125606-0AFC-4668-8124-B4224B9A7415.jpeg

9666CA51-EFB2-4098-8121-BCA4A0089ED4.jpeg

98D8E2D9-66BC-4A46-9F38-0B0B85CEC9B1.jpeg

E8634BA6-E71A-43CF-BF64-906283CFBF16.jpeg

Link către comentariu

Frumos a iest si vei fi protejat, as fi vrut si eu ceva asemanator pt GTI.

Link către comentariu

Multumesc. Nu stiu ce protectie ofera, cred ca doar arata bine in poza. Si imi place mie sa mai adaug chestii din astea de finete, dar inutile in mare parte. 

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!