Jump to content

Retrofit - Difuzor de BITDI (Tiguan AD1)


raresh20
 Share

Postare recomandată

Retrofit la difuzorul de bitdi ( care mi se pare ca e defapt  completarea kit-ului de Rline pe spate, asa cum are si Passat/Golf Rline, indiferent de cilindree).

Daca e cineva interesat, pot da mai multe detalii.

20190527_225606.jpg

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Arata bine. Zici ca e OEM. :)) Esapamentul a ramas cu traseul initial?

Vad ca ai scos si emblema TDI. In locul tau o dadeam cu ruj... :)

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Fusta si ornamentele sunt OEM si arata identic, toba e cea cu care a venit masina, doar ca acum are tevile in jos.  Bine, si motorul a ramas acelasi ? ?.

Da, am scos momentan motorizarea, ma gandesc daca sa fac clean look pe haion sau sa comand cele rujate. Care ma duc cu gandul la un stage 1.

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 5/27/2019 at 10:59 PM, raresh20 said:

Retrofit la difuzorul de bitdi ( care mi se pare ca e defapt  completarea kit-ului de Rline pe spate, asa cum are si Passat/Golf Rline, indiferent de cilindree).

Daca e cineva interesat, pot da mai multe detalii.

20190527_225606.jpg

Pe Allspace bara spate cu ornamentele duble (ca nu pot sa le zic țevi duble) este standard pe orice motorizare si echipare inclusiv trendline, asta acum, la data la care scriu.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 months later...

Salut ! Ma interesează și pe mine retrofitul pe care l-ai făcut , dacă nu este rline se poate face ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Nu pot sa iti spun exact daca e diferita bara de R line fata de cea stock - trebuie sa te uiti putin la coduri. Dar as zice ca merge, deoarece ambele au  atasat difuserul pe bara.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok mulțumesc mult ! Imi poți spune de unde ai comandat și cam in ce consta procesul  ? Și cam cât te-a ajuns modificare ? 

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Comanzi de pe ebay sau alte magazine piesele : difuserul lucios, plasticele care tin gurile si gurile cromate (un coleg zicea ca le-a gasit si aici). Astea costa cam 300-350 de euro. Apoi demontat difuserul vechi, mutat senzori daca e cazul, modificat tobele si montat totul inapoi. Pentru astea nu am pret, am facut in house modificarea.

 

Astea sunt codurile:

- REAR DIFFUSER (left and right). Black. 5NA807568A041

- EMBELLISHING ESCAPE OUTLET (Left). Bright chromed. 5NA8078332ZZ

- EMBELLISHING ESCAPE OUTLET (Right). Bright chromed. 5NA8078342ZZ

- EMBELLISHING SUPPORT EXHAUST OUTLET (Left). Satin black. 5NA8070559B9

- EMBELLISHING SUPPORT EXHAUST OUTLET (Right). Satin black. 5NA8070569B9

Modificat de raresh20
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Andrei_72 changed the title to Retrofit - Difuzor de BITDI (Tiguan AD1)

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!