Jump to content

Codari diverse/Setări Vag-Com Octavia2


cutcutro
 Share

Postare recomandată

Am inteles Cristi , in bara din fata, cum ai si tu, proiectorul are 2 becuri : DRL si proiector. La acea skoda FL erau ambele becuri aprinse din proiector. Intrebarea mea este : la ce pozitie al comutatoului si ce setari avea masina aia facute, pt ca ambele becuri din proiector sa fie aprinse ?

 

Merci

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Se poate face prin modificarea eepromului.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am inteles, multumesc frumos Cristi.

 

O zi buna !

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

On 9/26/2017 at 3:18 PM, andrei_221 said:

daca ai geamuri electrice pe spate, aia sunt pinii responsabili cu DRL. DAca nu ai geamuri electrice pe spate, atunci pinii pt DRL sunt 7 si 8 in mufa cu 52 pini neagra.

Dar da, daca nu ai fizic pinii, logic ca nu merge nici DRL.

Nu am geamuri electrice pe spate dar nici pinii 7 si 8:( Mersi de info.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Te indemn cu incredere sa citesti Regulamentul - discutiile despre clone sunt interzise aici. Banuiesc ca la asta te referi in pretul ala vorbind de VCDS.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am citit despre clone ca sunt interzise, pe forum!

Nu mi-am dat seama ca la pretul mentionat de mine, discutam doar de clone! Sunt multe informatii pe care nu le-am acoperit, e drept!

Multumesc inca o data pentru amabilitatea de care ai dat dovada!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut,

Eu am schimbat centrala electrica 3C0937049E cu 3C0937049 AJ . E plug&play la conectori. Am avut erori pe spalatoare faruri si inca ceva dar dupa ce le am dezactivat a fost ok. Masina din 2006. Am activat cornering,  ce ma durea cel mai tare, drl pe proiectoare 40%, al doilea stop de ceata ,  coming home - buton lumini pe faza scurta, ajuns acasa scos cheie totul off inchis masina-noapte buna. In rest totul ok fara probleme.

Modificat de john_skoda
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 2 weeks later...
On 08.05.2017 at 2:15 PM, F l o r i n said:

Salutare,

O problema urmata de o intrebare:

Mi-am schimbat CD-radio-ul original cu o navigatie dedicata - bineinteles made in China.

Dupa vreo 3 zile m-a lasat acumulatorul, mai exact ieri. Nu am apucat sa fac masuratori sa vad daca nu cumva si oprit, navigatorul haleste prea mult curent... In cursul zilei de astazi, dupa ce pun acumulatorul la loc - este la incarcca, voi face aceasta verificare.

Exista cumva vreo setare prin care se poate taia alimentarea navigatorului dupa un anumit timp dupa ce motorul este oprit sau cheia scoasa din contact???

Am parcurs tot topicul, dar nu mi-a sarit in ochi o astfel de o optiune.

Merci!!

 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Well nu ai cautat unde trebuie, forumul e mare. Cauta dupa update de CAN.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salut baieti. Are cineva idee cum se activeaza pe Octavia 2 Facelift, US Lights ?
Am incercat acelasi procedeu ca la Passat B6, dar nu am gasit setarea.

Thanks.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

7 hours ago, teozuzu20 said:

Salut baieti. Are cineva idee cum se activeaza pe Octavia 2 Facelift, US Lights ?
Am incercat acelasi procedeu ca la Passat B6, dar nu am gasit setarea.

Thanks.

Ai nevoie de vas-pc si trebuie modificate cateva adrese din bcm. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ahh, ok atunci, suna complicat! :D Merci!

 

Nu mai cita inutil postul anterior, se sanctioneaza!

Modificat de vdragos
Quote inutil
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 4 weeks later...

Salut! Am si eu o intrebare,pe octavia 2 din 2008 1.9 tdi cu abs si asr merge montat si activat TPMS? Doresc sa il achizitionez pe acesta este bun pt masina mea?

:https://www.aliexpress.com/item/TPMS-Tire-Pressure-Warning-Switch-BUTTON-with-Harness-Set-For-Skoda-Octavia-1ZD-927-127/32823981674.html?spm=a2g0s.13010208.99999999.276.Zs1ww9

Multumesc!

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

pare ca e ok kit-ul ales de tine.

in general suporta TPMS via ABS, la modelul tau - poti coda ABS-ul in acest sens, sa vezi daca totul este ok

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Merge sigur. Am activat eu la a mea, tot 2008 ABS +ASR

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Va salut domnilor, am cautat si nu am gasit.. ma puteti ajuta va rog cu un info daca pe modulul : 

Address 52: Door Elect, Pass.        Labels: 1K0-959-702-MAX3.lbl
   Part No SW: 1T0 959 702 N    HW: 1T0 959 702 N
   Component: Tuer-SG         008 2011  
   Coding: 0004342
   Shop #: WSC 73430 790 00000
   VCID: 4382D72302867F2600-8016 

se poate pune mirroring down, adica sa schimb doar motorul si cablajul aferent, nu si modulul de pe usa ?

 

Multumesc anticipat !

 

Cu stima,

 

Tibi

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VAd ca e max, deci teoretic se poate, vezi daca exista fizic pinii in calc de usa.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ok Cristi, multumesc frumos ! Prompt ca de obicei ! O sa desfac usa... si daca am pinii va trb sa cumpar motorul...

Mii de multumiri.

Cu stima!

Modificat de gmtiby2016
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Salutare! Am activat functia cornering lights pe O2FL dar nu imi apare in meniu pe maxidot activare/dezactivare.

 Ce trebuie facut ca sa apara in meniu activarea/dezactivarea acestei functii?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

nu ai ce sa-i faci, in acest sens

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

doar DRL le poti activa/dezactiva din meniu, corneringul nu are optiunea asta

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 month later...

Salut!

Se poate cumva reveni la setarile cu care a venit masina din fabrica in cazul modulului de Central Electric la o Skoda Octavia 2 FL 2010 ?

Intreb asta, ca un meserias cu VCDS a vrut sa activeze US Style la masina de mai sus si a facut varza pe acolo, drept urmare nu se mai aprind pozitiile pe spate deloc (decat becurile la numar, stopul pe frana si ceata) si binenteles faza lunga nu mai sta aprinsa (decat Flash). Masina are Xenon.

Multumesc anticipat!

 

 

 

Modificat de abpboss
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

NU exista back-up sau ce vrei tu. daca a intrat in byte 18 asta se intampla, trebuie rescrise cateva adrese din eeprom cu vas-pc sau odis.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Salut! De curand m-am jucat prin setarile masinii cu vcsd si am facut o mare prostie. Acum cand semnalizez dreapta imi semnalizeaza oglinda stanga si cand semnalizez stanga imi semnalizeaza oglinda dreapta. De o saptamana ma tot uit si joc prin setari, nu isi revine. Momentan semnalizarile de pe oglinda sunt dezactivate, pentru ca nu pot conduce asa :(   A mai patit cineva asa ceva?Multumesc anticipat!

Modificat de Jimmy N
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!