Jump to content

Sfaturi achizitie Audi A4 B9 (8W)


cristi511
 Share

Postare recomandată

Confortul unor scaune mi se pare un lucru strict subiectiv. Daca mie mi se pare ok/confortabil, poate tie nu ti se va parea. Cel mai bine este sa stai tu si te decizi singur.. e greu din fata tastaturii sa te ajutam :) 

Asa este la masinile premium, cam totul este optional la varianta cea mai ieftina. Nu as lua scaune fara suport lombar niciodata. 

Scaunele sport intotdeauna te "tin" mai bine in viraje si te imbraca mai bine. Dar din nou, e chestie de gust.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

da, nici eu nu o sa mai fac greseala sa cumpar scaune fara suport lombar (detin o astfel de masina si, la drum lung, imi provoaca mari neplaceri in zona lombara). Pe site-ul german Autogefuel vad ca Thomas le si clasifica, si considera ca scaunele S sport nu sunt mai bune decat cele sport simple, si nu le recomanda ...mai declara ca sunt confortanile si scaunele din gama ,,comfort'' dar optiunea de scaune comfort nu am gasit-o pe configuratorul din Romania ptr A4.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 8 months later...

Servus! Și eu mă gândesc să cumpăr un A4 Allroad, de prin 2017 sau 2018.
Puteți să îmi spuneți ce intervale de service au la motoarele de 2 L diesel?

Și dacă cele de 163 se pot duce la 190 de CP?

Și încă o întrebare: ca să ai Android Auto care variantă de MMI trebuie să fie instalată?

Modificat de Hubertus
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Varianta de 163 cu codul DET este acelasi cu cea de 190, dar redusa din soft. Cu stage 1 obtii 220 cp.

Intervalul de service este 30.000 km longlife, dar recomand sa faci la 1 an sau 10-15k km, este mai sanatos pentru motor.

Pentru Android auto trebuie sa ai mufa in cotiera.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

F l o r i n

Posibil ca in fata cotierei, mufa sa fie doar pt incarcare, daca nu are carplay si android auto activat de fabrica, la acest model. Trebuie o poza a mufei, sa vedem ce pictograma are...daca e doar pt incarcare sau si yransfer date.

In aceste conditii, dupa activare,  se schimba hub ul usb cu unul ce suporta transfer de date si se trage cablajul pana la unitatea MMI, in torpedou

Screenshot_20210529-144648_WhatsApp.jpg

Screenshot_20210529-144706_WhatsApp.jpg

Modificat de F l o r i n
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 3 weeks later...

Doresc sa achizitionez un Audi A4 B9 2017 si caut mai multe informatii despre motorul 1.4 TFSI, cutie manuala, daca au probleme si daca ar trebui sa ma feresc de aceasta motorizare.

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/audi-a4-avant-1-4-tfsi-xenon-navi-temp-1-hand-/1562979148-216-4616?utm_source=fb_messenger&utm_medium=social&utm_campaign=socialbuttons&utm_content=mWeb&fbclid=IwAR3LmwQm2gKGrV44olLBLos5Cfjn3vEMBkXC823KoYjxyV9QAFCjW4JVMNs

Modificat de Toska2202
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!