Jump to content

Revolt.ro training-day-2019 - soft offroad [01.06.2019]


voinea
 Share

Postare recomandată

  • Administrator

Ieri de la 9am la 8pm am participat la evnimentul soft-offroad organizat de revolt . Azi,2 iunie 2019, au evenimentul offroad "pentru grei" pe un alt traseu din zona. Cativa au fost cu noi si ieri. 

Superba zona cat si organizarea de nota 10. Au fost 60km in "pure offroad" ce mi-au mers la casa sufletului.  Andi si echipa s-au organizat excelent. Vremea a tinut cu noi ieri si nu a venit nici macar o picatura de sus. In schimb plouase joi si vineri si unele zone gandite de ei nu au mai putut fi facute din cauza aluviunilor venite din munte. Dar tot a fost foarte frumos (si obositor)

Atasez cateva poze si sper ca la evenimente viitoare soft-offroad echitpati cu anvelope AT sa ne strangem mai multi

PS: salut pe colegul de vwForum din Brasov, Cristian, al carui nickname aici nu l-am retinut. Multumesc din nou pentru ajutorul acordat in teren! 

 

DSC00091_.jpg

DSC00101_.jpg

DSC00106__.jpg

DSC00110_.jpg

DSC00112_.jpg

DSC00128_.jpg

DSC00141__.jpg

DSC00145__.jpg

DSC00148__.jpg

DSC00151__.jpg

DSC00155__.jpg

DSC00164__.jpg

DSC00174__.jpg

DSC00177__.jpg

IMG_4467.PNG

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Foarte misto?

Vad ca ti-ai pus inelul in fata..ai avut nevoie sa te traga?

In acelasi timp vad celalt Renegade cu spoilerul infundat...a venit asa de acasa sau a capatat-o pe traseu?

Pana la urma era nevoie de AT-uri sau mergea si fara?

Wranglrul cu Polytron il stiu...il vad mereu inomolit...semn ca e prezent mai pe la toate iesirile de genu...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • Administrator

Inelul a fost obligatoriu sa-l avem de la inceput. Toti au fost uimiti de ce poate micul Trailhawk Renegade. 

 

Cel albastru asa a venit de acasa. 

Renegade albastru si Compasul erau amandoua de la importator cu ceva jurnalisti si angajati AIT. Desi aveai roti normale s-au miscat binisor dar se vedea efortul si frica descrisa de sofer pentru ca alunecau mult mai rau pe coborari Lungi de peste 20grade.

Am testat cu succes si hill-descent-control. Foarte impresionant sistemul cum functioneaza el cu ABSul. 

Revolt.ro urmeaza sa mai faca un eveniment gen tur de 2-3zile. Va anunt aici cum aflu despre el

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Am testat si eu Hill descent-ul pe o panta de 15° si cum ziceai...lucreaza foarte bine si iti da un sentiment de siguranta...

Pana la urmatorul eveniment organizat de Revolt poate ne grupam noi sa facem o plimbare...

Am incredere ca mai gasesti un traseu frumos ca anteriorul...sau putem apela la Cristian( @75NOR) pt un traseu si mai interesant.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

@voinea: ma bucur mult ca ti-a plăcut. Am fost impresionat plăcut de cum se mișcă Renegade-ul în echiparea ta. Ai stofa de offroad-ist pentru ca ești calm la volan si nu faci greșelile clasice, acele"survival reactions" ?

Cu drag, oricând ? 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Laurentiu_LWR

Din pozele si povestirile voastre nu parea cine stie ce ieseala...in schimb a aparut filmarea...si vad ca a fost o minunatie de iesire...

Daca asta a fost soft...astept cu nerabdare filmarea de la ziua a 2-a :))

 

 

Modificat de Laurentiu_LWR
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!