Jump to content

ID.3 - detalii pre lansare


Raf
 Share

Postare recomandată

3 hours ago, Rave said:

ID.3 - ul are divider-ul ala mai sus

Observatie: divider-ul este disponibil doar pe nivelul de echipare MAX si este demontabil, poate fi scos afara.

 

Eu daca ajung sa iau un Basic, as face retrofit la acel divider. Pe langa panou, mai trebuie si cele 2 sine de plastic de pe lateral, pe care sta panoul. Si probabil ceva clipsuri cu care se fixeaza sinele de plastic de caroserie.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Mulțumesc  @stama. Mi s a părut interesant. 

 

Eu consider portbagaj destul de mare. 385l mi se pare buni pt clasa asta. Dar trebuie sa caut plasa ca am cablurile care se cam plimba...

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

VW ID3 1st acceleration and noise test (Bjørn Nyland)

 

Foloseste o aplicatie numita Dragy pentru testele de viteza. Astea sunt screenshot-urile din aplicatie pt 1st, 1st Plus (cu alte penuri) si 1st Max:

image.thumb.png.412e60286986919865d30f60664bfa51.pngimage.thumb.png.60cc2ef5841f7a62d30fdbc4dd7c305f.pngimage.thumb.png.ec294c20a7f1af93c15509e145ba1422.png

 

Screenshot-urile din aplicatia folosita de el pentru testul de viteza pentru mai multe masini sunt aici.

Tabelul sau cu date de la toate masinile testate a fost actuallizat cu noile date. Tabelul e aici (ca sa nu trebuiasca sa va uitati prin posturile vechi ;) )

Iar folderul sau public cu toate datele pe care le are e aici.

 

Sunt surprins ca Peugeot e-2008 GT a iesit si mai silentios in testele sale. Dar a folosit cauciuri diferite in teste, e-2008 foloseste Michelin Primacy 4.

 

Later edit: cred ca trebuia sa fac postarea asta in thread-ul de comparatii masini electrice...

Modificat de stama
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

se plimba cablurile, nu are locas special pt ele ca la eGolf?

poza cu bormasina e de la mine, am bagat juma de casa acolo, plus prelungitor 30m si 2 incarcatoare (trebuie sa scap de unul), a 2a e de pe net, roata rezerva space saver.

Ma gandeam ca are si la ID3 ceva asemanator.

spaceSaver1.JPEG

IMG_20200922_153350.jpg

Modificat de detinator
Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!