Jump to content

Siguranta priza de 12v consola centrala


Creion
 Share

Postare recomandată

Nu-mi merge priza de 12v din consola centrala. Cea din portbagaj merge. Ce sa fie?

Din ce am gasit pt priza/prizele de 12v este o siguranta in bord de 20A galbena (nr. 40). Siguranta este buna pt ca merge priza din portbagaj. Mai este vreo siguranta doar pt priza din fata?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Am masurat si am curent in priza. Probabil s-a lasat fundul prizei si nu mai face contact. Cred ca trebuie sa desfac priza sau cu un carlig sa incerc s-o trag in sus.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Stie cineva ce putere duce siguranta pentru priza de 12V din portbagaj? As vrea sa alimentez un frigider auto cu compresor de 50W. Multumesc.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

50w nu ar fi problema.

asigura-te ca mufa are contact bun, sa nu se incalzeasca dupa functionare indelungata/

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Eu am folosit un aspirator de masina cu o putere de 120w (asa scria pe el) fara nici o problema. Ambele mufe au fost OK. 

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

  • 1 year later...

Salutare!

Vin cu o intrebare catre voi... e normal sa am curent pe priza de la bricheta mereu? Si cand e oprita masina, de asemenea nu tine doar 30 miniute ca la alte masini ci Non Stop.

Am cumparat camera de bord si am bagat.o in priza de la bricheta(consola centrala) si a inregiatrat in permanenta pana a 2a zi.

Ce pot sa fac sa scot tensiunea de pe bricheta odata cu oprirea masini si scoaterea chei din contact?

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Sa muti firul de alimentare bricheta in alt locas in panoul de sigurante.

Sa alimentezi camera direct din panou pe un slot care are alimentare doar dupa contact.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!