Jump to content
BeciAcustic

Silver Arrow - Skoda Octavia 1.5 TSI

Recommended Posts

BeciAcustic

Azi, 1 an in cateva poze din cele mai frumoase locuri in care a ajuns :)
Pacat cu aceasta pandemie ca mai erau multe locuri de vazut dar mai mult a stat in ultimele 2 luni :(

FB_IMG_1587642072992.jpg

• Upvote 1
  • Like 6
  • Downvote 1

BeciAcustic

A expirat Skoda Conect, urmeaza reactivare cand o sa pot merge linistit cu masina. Am primit un e-mail cu 30% oferta dar cand intru pe site nu mai gasesc nimic legat de asa ceva. Aveti idee, reducerea este deja aplicata in ceea ce am atasat?

Screenshot_20200506-153702_Chrome.jpg

Rave

Da, este. La mine e vreo 450 de lei WeConnect 😕

SwatKat
Posted (edited)

Da, 229 e cu "pret redus". pe de alta parte, parca am citit pe undeva pe un site din afara ca pretul va ramane redus de acum inainte. Nu m-ar mira ca in Romania sa expire aceasta "reducere", se stie ca noi nu comentam si avem bani.

PS. Cand expira si Care Connect (dupa 3 ani) mai scoti vreo 190 lei din buzunar

Edited by SwatKat
  • Like 1

BeciAcustic

De mult aveam in gand o camera de supraveghere pentru masina dar nu aveam locul de parcare ideal. Acum, dupa reasfaltare si repozitionare am facut pasul si am montat o camera pentru supraveghere :). Este parcata 1m mai in spate fata de semn deoarece vecinul cu skoda rosie are nevoie de putin mai mult spatiu pentru parcarea laterala asa ca ii las loc suficient ca sa stau eu linistit 😂

IMG-20200517-WA0022.jpg

IMG-20200517-WA0023.jpg

• Upvote 3

BeciAcustic

O plimbare de noapte pe autostrada, legal, linistit ca sa mai dezmortim caluti :)

IMG-20200518-WA0018.jpg

• Like 1

BeciAcustic

Azi am rasfatat interiorul. Dupa 1 an este prima data cand ma ocup de interior pentru ca in general am grija sa fie curat mereu in masina. Acum arsta de parca doar ce a fost ridicata din showroom.

IMG-20200521-WA0007.jpg

smecs

Poti folosi, daca nu ai folosit deja, si o solutie speciala pentru pielea de pe volan. O sa-i lungeasca viata iar feeling-ul la atingere va fi altul.

Dar nu servetele, recomand o emulsie lasata sa actioneze( in prealabil curatat volanul). 

Spor!

• Like 1

BeciAcustic

Nu am folosit pana acum nimic pentru volan. Recomanzi ceva ce ai utilizat si ai fost multunit? 

smecs

Am folosit o lotiune de la Sonax pentru piele. Nu am masina la dispozitie acuma sa vad exact denumirea de pe flacon dar in principiu orice solutie dedicata ar trebui sa-si faca treaba. 

Multi se plangeau de exfolierea pielii de pe volan si schimbatorul de viteze la O3 pre-facelift insa a mea dupa prima luna a primit tratament pentru elementele de piele si acuma la ~ 150.000 km, pielea prezinta doar urme normale de folosinta. 

In alta ordine de idei, masina arata foarte bine, cu putina atentie la detalii o poti tine in starea actuala mult timp.

• Thanks 1

BeciAcustic

Azi am iesit putin in zona metropolitana(fara declaratie :)) ) si am ajuns in Corbu, pe plaja salbatica. Un loc frumos, cunoscut de constanteni si nu numai, un loc care speram sa ramana salbatic si peste ani. 

IMG-20200524-WA0024.jpg

IMG-20200524-WA0020.jpg

IMG-20200524-WA0019.jpg

IMG-20200524-WA0025.jpg

IMG-20200524-WA0017.jpg

IMG-20200524-WA0009.jpg

IMG-20200524-WA0003.jpg

IMG-20200524-WA0004.jpg

IMG-20200524-WA0002.jpg

Edited by BeciAcustic
  • Upvote 4