Jump to content

Silver Arrow - Skoda Octavia 1.5 TSI

BeciAcustic

Recommended Posts

AOH888
Posted (edited)

@HKHK Ai un sistem ca sa poti monta tableta intre scaune ?

Edited by Rave
Quote-ul inutil este pedepsit de regulament! Foloseste, te rog, tag-uri, asa cum am facut eu!
  • Replies 329
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

• BeciAcustic

180

• Crs.Vag

20

• Rave

9

• SwatKat

7

Top Posters In This Topic

Popular Posts

Dupa aproximativ 1 an de cand m-am gandit sa schimb masina, dupa 6 luni de studiu si test drive pe la toate firmele(unde ma incadram ca bani), dupa 4 luni si 6 zile de asteptare pentru livrare "Silver

Dar a meritat urcarea, o imagine cat 1000 cuvinte, in frumoasa Bucovina.

Noi accesorii pentru Silver Arrow, ne pregatim de prima plimbare cu masina Bebe la bordul Skodei ?

Posted Images

Nu, o întepenesc pur și simplu. Imlortant e aa fie acaunele aliniate. Pe urma fortez tableta intre ele. Am husa din silicon la tableta. Singurul dezavantaj ar fi ca nu mai am acces la portul de încărcare. Dar tableta duce 3 filme minim. Suficient. 

Crs.Vag

Aer si polen la 30k km.

Dupa cum se prezinta, eu l-as schimba. Maxim 15k km pt ambele, pt cel de polen e mult si 10k km, in conditiile in care eu am mers preponderent (peste 90%) extra-urban. E prea mult praf, jeg, mizerie ca sa tii niste filtre, in fond ieftine, 15k km...nu mai zic 30k km, cum zice cartea.

SwatKat

Am verificat acum. Si eu tot filtrul “polen antialergeni” il am, cod 5q0819669, 189,34 lei fara TVA - ca la @BeciAcustic  Doar ca in 2019, tot la Avia, mi-au pus un alt filtru “polen carbon”, 5Q819653 care era vreo 126 lei fara TVA. Filtru pe care l-au pus si in 2018 (atunci era chiar mai ieftin cu vreo 10 lei)

Ca o fi fost acelasi lucru si au schimbat codurile si marit preturile.... ca acum oi avea altceva “mai bun” :) , nu stiu ce sa zic. Nu ma mai mira nimic   Trebuie sa ajung iar sa se uite la faruri ca dupa ITP facut tot la dealer parca farul dreapta e cam sus. Plus ca parca nici nu mai reactioneaza la incarcare pe puntea spate (sa coboare lumina - sau mi se pare mie..)

sNaKeyy

Eu as schimba filtrul de aer, e un pret prea mic, motorul o sa respire mai bine cu el. :)