Jump to content

Motor 2l tsi, galerie admisie probleme P2015

Recommended Posts

Am deschis acest topic din cauza unui defect care a aparul la GTI meu care are doar 78.500 km insa mi se aprinsese in bord martorul motor. Dupa o scanare am avut eroarea "Senzor de pozitie clapa de dirijare admisie - Semnal implauzibil, P2015- 000---MIL aprins". Dupa ceva cautari pe net se pare ca pe galeria de admisie apare un joc care nu se pate remedia decat printr-o modificare pe care nu am vrut sa o fac pentru ca nu se mai stie exact pozitia clapetelor pe admisie ca explicatie exista pe youtube. Pentru rezolvarea problemei am achizitionat o admisie noua care vine reviziuita si inbunatatita cu update explicate aici foarte bine.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

Edited by blordc
modificare text

Galeria de admisie se gaseste doar pe original si costa intre 1300 si 1600 ron. Depinde de magazin si ce discount are fiecare.

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

No registered users viewing this page.

• Create New...

Important Information

Acest site folosește cookie-uri. Continuarea navigării reprezintă acceptul dvs. pentru această folosință. Pentru mai multe detalii privind gestionarea preferințelor privind cookie-uri, vedeți Politica de utillizare cookie-uri

Ne cerem scuze că intervenim dar credem că folosiți un plugin de ad-block. 

Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere ce sunt afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block. Ne-ar ajuta foarte mult sustinerea acestei comunitati. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante. Multumim! :)

PS: daca aveti probleme cu situl chiar si dupa ce a fost dezactivat adblocker incercati sa intrati din alt browser si discutati cu noi pe topicul Updete forum din aria acesta https://vwforum.ro/forum/20-anunturi-administrative-observatii-si-sugestii/
Exista si alte extensii (gen VPN) sau antivirus ce filtreaza traficul si pot bloca cookies. Verificati si pe acestea daca le aveti setate corect pentru vwforum.ro . Multumim

Accept