Jump to content

Skoda Octavia 3 "Bestiuta" Style DSG 2.0 TSI 190CP FWD Velvet Red


zidanne

Postare recomandată

Ti ai luat un warm-hatch. Sa o stapaniti sanatosi si fara evenimente. :)

 

Link către comentariu

Bine ca ai facut-o si p'asta...adica topicul :) Restul le stii tu din prv. O pui si pe asta la ZID sau faci o alta combinatie?

Modificat de valyemil81
Link către comentariu

Ai luat cea mai buna combinatie de motor + transmisie pentru finalul de generatie al O3. Ai rezerve de putere stock, consum decent la mers normal si spatiu destul de manevra pentru un Stage 1 safe !

Link către comentariu

@Doc Morelli am 5 ani de garantie (2+2+1); dupa, poate. Daca n-am vreun incident neprevazut, as vrea sa o tin macar 8-10 ani.

Asta, impreuna cu OUG13/14 si un vanzator abil, m-au convins sa cumpar 3.5 si nu 4 (care inca nu a fost anuntata - abia au inceput sa nu mai ia comenzi pentru Rapid deci mai dura un an, plus ca sunt sanse ca 2.0 TSI sa vina doar pe vRS).

 

Link către comentariu

Felicitari! Culoarea e splendida! ?

Drumuri mii fara probleme!

Link către comentariu

Misto masinuta, iti recomand pentru parbriz si piele ce am folosit eu aici:

 

Link către comentariu
27 minutes ago, zidanne said:

@Rave pai numai tu cu chestii rosii in parcare?

ChestiE! Si pana si asa e cvasi-rosie :)) Leon-ul s-a albastrit intre timp...

Link către comentariu

@razvan.ac Multumesc, trebuia sa ajunga  de Paste. A venit cu 2 luni mai devreme.

@bubu182 Am gasit ceva  produse dar... momentan raman pe accesorii OE. Multumesc pentru recomandare.

PS Interesant BiTDI-ul... am renuntat la ideea de  clasa E (A6/A7 sau echivalente) prin vara pentru ca nu prea merg prin Bucuresti. 

@Rave chiar daca ai trecut pe Dacia bleumarin (era sa trec si eu) cele doua chestii rosii din parcare raman. Chiar daca cum ai doar una =))

Link către comentariu
2 hours ago, zidanne said:

@Doc Morelli am 5 ani de garantie (2+2+1); dupa, poate. Daca n-am vreun incident neprevazut, as vrea sa o tin macar 8-10 ani.

Asta, impreuna cu OUG13/14 si un vanzator abil, m-au convins sa cumpar 3.5 si nu 4 (care inca nu a fost anuntata - abia au inceput sa nu mai ia comenzi pentru Rapid deci mai dura un an, plus ca sunt sanse ca 2.0 TSI sa vina doar pe vRS).

 

Eu trebuie sa ridic maisna in 2 saptamani si am 4 ani garantie. Cum ai optinut 1 an in plus de garantie? Este ceva promotie? Din ce oras esti?

Link către comentariu

@BeciAcustic Avia Pantelimon. Aveau promotie. Acum parca dau CASCO. Primul an. Cred. Restul pe unde am fost dadeau 2-3% discount.

Tot umblând prin arhiva am mai gasit o poza

 

spacer.png

 

Not the best, but I like it.

Link către comentariu

Sa o stapanesti sanatos. Cred ca 2.0TSI 190CP e cel mai bun motor din gama non-performance din clasa compacta.

Link către comentariu

@Rave maine ma duc sa iau cartea... undeva la 1350-1380 de kile.

@Iulian M mergea un 2.0 220 fara GPF dar... multimesc de urari :)

Link către comentariu

Stii ca daca mai pui multe poze cu bordul digital (virtual cockpit) ti-l sparg...doar ti-am promis :))

Link către comentariu

Felicitari! Culoarea e foarte frumoasa, de efect!

Kilometri fara probleme cat mai multi!

Link către comentariu

Fericitari! Cred ca este prima aici pe forum cu motorizarea asta. Cat a durat de cand ai dat comanda si pana ai ridicat-o? Astept si eu una cu aceeasi motorizare prin luna mai...

Link către comentariu

@valyemil81 tocmai ce am picat de la tara cu niste vin de capsunica

 

Am fost cu batranica... ce diferenta e intre PQ35 si MQB.

@Konstantine am vrut metalizat. Cu interiorul mergea gri quartz sau rosu. Singura metalizata (rosu) era velvet red.

@deenman mie da.

@tetea aproximativ 6 saptamani. 

 

 

Link către comentariu

Virtual cocpit-ul ma lasa rece. Se pierde ceva parca. Sau am imbatranit eu...

Motorul insa este ce trebuie, iar culoarea o scoate in evidenta din masa de octavii argintii, albe si negre :)

Distractie placuta! ;)

Modificat de mad_kat
Link către comentariu
în urmă cu 11 ore, zidanne a scris:

@Rave maine ma duc sa iau cartea... undeva la 1350-1380 de kile.

@Iulian M mergea un 2.0 220 fara GPF dar... multimesc de urari :)

Felicitari pentru achizitie, sa te bucuri de ea!

Hm, asa usoara? A mea are 1355kg si e mult mai micuta...  

Dupa rodaj sa incerci launch control-ul, o sa iti placa :D

Edit: si mai voiam sa te intreb: cum adica scrumiera cu USB? cred ca vreau si eu asa ceva :), si mai eram curios cu ce anvelope a venit dotata... 

Modificat de razvancc
Link către comentariu
  • loghy a închis acest topic
  • Rave a deschis acest topic

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!