Jump to content

Instalare ceas apa / presiune ulei pe Lupo


carceacristian
 Share

Postare recomandată

carceacristian

Salutare,

 

Scuze ca deschid un topic nou.Am un lupo 3L si nu are ceas sa arate temperatura la apa  si presiunea la ulei.Trebuie sa intrii cu laptopu sa te uiti.Ideea e ca m-ar bate gandu sa pun macar un ceas pt apa,sa vad,la cate grade imi sta apa,si chiar si unu de presiune de ulei(mi se par lucruri f. utile la o masina).Din pacate masinile din ziua de azi,numai au aceste optiuni.

Cineva a facut vreo modificare?.

 

Multumesc anticipat,cele bune !.

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Ceva de genul

https://www.ebay.co.uk/itm/Universal-3in1-Car-Oil-Pressure-Gauge-Voltmeter-Water-Temp-Meter-W-Sensor-12-24V/163384999039?fits=Car+Make%3AVW|Model%3ALupo

Sau mai curând aşa ceva

https://www.ebay.co.uk/itm/52mm-2-Multi-function-Car-Oil-Temp-Pressure-Meter-Water-Temperature-Gauge-Set/253005506145?fits=Car+Make%3AVW|Model%3ALupo&epid=16003765039&hash=item3ae84da661:g:T8AAAOSw8d5ZS43V

Partea mai dificilă cred că este la presiunea uleiului pentru că îţi trebuie un adaptor fie  pentru a trage conducta de ulei până la ceas dacă mergi pe varianta clasică,  fie pentru a monta senzorul/senzorii dacă mergi pe varianta electronică de mai sus. Ceva de genul

6v765r0.jpg.8fb18d14c017ce60e0f9a17e8be3de3f.jpg

Probabil şi la apă acelaşi lucru dacă nu merge cu semnal luat de la senzorul maşinii şi trebuie să pui senzorul cu care vine jucăria

Link către comentariu
Distribuie pe alte siteuri

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
 Share

  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!