Jump to content

A7 BiTdi Havana Black | S-line Exclusive


bubu182

Postare recomandată

Eu zic ca are nevoie de RCA, cand trece cu ghidonul pe langa daddy's car.

Legat de jante, cu toate sunt fan OEM, pe masina cu kit-ul tau, as merge pe ceva aftermarket, in stilul HRE S101 (doar stilul, nu costul) sau ceva BBS-uri.

Link către comentariu

+1

Am avut modelul pus de tine pe A5, pare mica janta, este prea "plina". Iti trebuie ceva mai "aerisit". 

Link către comentariu

Intradevar nu par 20" puse pe masina, depinde si de culoarea lor.

Cele de RS6 sunt si mai concave si alea stiu sigur ca arata ff bine.

Oricum, la cat sunt de rare nu imi fac sperante prea mari, probabil voi ajunte fie la altceva oem pe 20".. fie ceva AM forged.

 

Intre timp.. va mai incant cu o poza :)) 

 

 

 

Link către comentariu

Arata criminal jucaria!!!

Link către comentariu
  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Frumoasa masina dupa ultimele upgradeuri :) 

O placere sa o calci si o placere sa te uiti la ea :D

Link către comentariu

Merci @sNaKeyy, da, suceste gaturi la greu, inclusiv pe al meu de fiecare data dupa ce o parchez :)) 

Cat despre calcat... e o placere, pacat ca rar o prind sa fiu doar eu in masina 😢

Modificat de bubu182
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Nu prea s-a mai intamplat nimic, strangem km si ne bucuram de look-ul nou in fiecare zi :D 

 

Am facut un "360 challenge" video, nu a iesit cine stie ce... dar nu le am deloc cu editarea video.

 

M-am intalnit si cu colegii   @ShadoWzZ si @Stefan.DFS  la un suc si cateva poze.

 

 

 

 

Link către comentariu

e suficient sa citesti toate # si @ de sub poze ca ai pierdut juma' de zi :)

Link către comentariu

Ceva normal pentru postarile pe instagram :D si cum masina mea are contul ei dedicat pentru fani ... :)) 

Link către comentariu
11 hours ago, Muale said:

e suficient sa citesti toate # si @ de sub poze ca ai pierdut juma' de zi :)

Am vrut sa o scriu si eu de ieri ca sunt prea stufoase, dar m-am abținut. Bine zis!

9 hours ago, bubu182 said:

Ceva normal pentru postarile pe instagram :D si cum masina mea are contul ei dedicat pentru fani ... :)) 

Și câți fani sunt?

LE: Am văzut, merită sa fim chinuiti cu # si @! :))

Modificat de ct_act
Link către comentariu

Salut,

 

Am vazut ca mai speli masina la self service langa RIN. Cum faci ca sa ramana vopseaua lucioasa dupa mai multe spalari la self service? O duci sa o degresezi din cand in cand la o spalatorie clasica, o degresezi tu acasa?

De la un timp o spal doar la self sevice si oricat de mult ma straduiesc, tot ramane un strat care nu se ia, indiferent cate self serviceuri am incercat (masina mea e tot neagra).

Ma gandeam daca as putea sa-i dau cu ceva in timp ce o spal, ceva care sa actioneze rapid, sa nu ma injure cei care asteapta?

Modificat de haro
Link către comentariu

Salutare @haro,

 

Oricat te-ai chinui, la self service nu o scoti curata cum trebuie, tot ramane o contaminare pe vopsea.. care daca te apuci sa o usuci cu un prosop o vei intinde peste tot si mai rau faci (se va matui dupa o perioada).

 

Eu cand o spal la self service o fac doar din lipsa totala de timp si ca sa nu fie jegu mare pe ea (gen insecte/gainati etc) si nu prea o mai sterg dupa.

In rest, o spal acasa cu prespalare, spalare cu manusa.. solutii dedicate etc.

 

Nu ai ce sa-i faci ca sa fie curata cand o scoti de la spalare, am incercat si eu in trecut sa aplic inainte de spalarea propriuzisa cu pulverizator un sampon de prespalare (pe baza de citrice), degeaba.. aceeasi poveste, pana nu pui manusa cu sampon pe ea nu o scoti cum trebuie.

 

La spalatoriile clasice au solutii foarte tari care ataca si desprind mai mult mizeria si contaminarea de pe lac, insa si ei sterg apoi masina cu carpele alea jegoase si iti desprind + intind murdaria peste tot. La final ti se va parea curata dar daca o observi in detaliu... tot nu e ce trebuie.

 

Bottomline, daca vrei sa se curete mai usor, poti incerca si un tratament ceramic + solutii "ceara lichida" gen sealant / wet coat pe baza de siliciu... aplicate pe vopsea vor face murdaria sa cada mult mai usor de pe vopsea + are efect hidrofob.

 

 

Ca sa nu fie totul despre spalare si sa fim si on topic, mai bag 2 poze din instagram, cu multe taguri, cum le place unora :)) 

 

 

 

 

Modificat de bubu182
Link către comentariu

doar dupa ce are milioane de urmaritori masina si poate cere milioane de euro pt ca da tag unui sampon anume

Link către comentariu

Da da, sa vina sampoanele gratis :)) 

In alta ordine de idei, azi am schimbat filtrul de habitaclu/polen exterior.

Acesta vine doar in unele tari, gen China, in Europa nu prea se gaseste (il gasiti cu rama adaptoare pe Aliexpress)

Il aveam pus de mult, acum doar l-am inlocuit cu altul nou.

 

Avantaje? tot grosul de praf, mizerie, insecte, raman in el si nu mai trec prin aeroterma pana in cel interior de sub torpedou.

 

Concluzia? un aer mai sanatos in habitaclu, fara mirosuri neplacute.

 

PS: Recomand si ozonificarea odata la 6 luni, gasiti in unele omv-uri, 10 lei 10 minute, e de ajuns daca e facut corect (da, e acelasi lucru oferit de cei care cer 100-150 lei)

 

1383641706_WhatsAppImage2021-07-14at12_45_00.thumb.jpeg.c5c868ef9cd4c10746efb80d94b979c6.jpeg

WhatsApp Image 2021-07-14 at 13.20.32.jpeg

WhatsApp Image 2021-07-14 at 12.45.01 (1).jpeg

WhatsApp Image 2021-07-14 at 12.45.01.jpeg

Modificat de bubu182
Link către comentariu

Merci de explicatii, ma gandeam ca poate nu fac eu ceva cum trebuie si am zis totusi sa intreb...

 

Spor la intretinut!

Link către comentariu
  • 1 month later...

Sunt un om simplu..vad un coleg forumist, parchez langa el 😀. Mi-a sarit in ochi imediat masina, desi eram amandoi departe de casa.

received_540841630559872.jpeg

Link către comentariu
  • 2 weeks later...

@Catta83 salutare ! :D  da, am lasat acolo masina cateva zile cat am fost plecat in concediu.

Ma bucur cand parcheaza vreun pasionat langa mine, stiu ca nu o sa imi iau usi :)) 

Link către comentariu

daca parca pe celalalt loc, admira din masina ca nu avea loc sa iasa

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!