Jump to content

A7 BiTdi Havana Black | S-line Exclusive


bubu182

Postare recomandată

Frumoasa rau masinuta, sa te bucuri de ea in continuare.. .

Eu nu as face stopurile/farurile smoked, ,e chestie de gusturi, dar mie mi se par imbatranite(forjate) rau masinile cu stopurile negre...

Link către comentariu

Zi ceva de odorizantul nou, ce model este si cum miroase? Le-am vazut si eu de ceva timp si ma bate gandu la o solutie cat de cat oem :) 

Link către comentariu

@mada_13 merci, ma gandesc totusi la ceva super light, gen cea mai mare transparenta pe faruri si o idee mai putin pe stopuri, dar cat inca sa arate OK.. si nu la modul ala urat :D 
Am vazut cateva masini facute recent cu folie calitativa si arata de parca ar fi farul / stopul oem asa.

@Boditza  long story short, nu merita nici 10 lei... (cu atat mai mult nu 50~ cat a fost) .. miroase ff sublim, aproape nu l simti. Mai repede dai banii pe seturile zara home de 3 cartonase cauciucate cu odorizant ... best money ever spent, a persistat si o luna un cartonas d'ala ... :D  iar mirosurile par premium, nu ca alea clasice de masini.

Modificat de bubu182
Link către comentariu
  • 3 weeks later...

Ar merge schimbat și suportul de număr, doar dacă nu vrei neapărat sa faci reclama autohaus-ului ala (sau ce o fi) 

Link către comentariu
On 7/19/2019 at 3:43 PM, bubu182 said:

Mai repede dai banii pe seturile zara home de 3 cartonase cauciucate cu odorizant ... best money ever spent, a persistat si o luna un cartonas d'ala ... :D  iar mirosurile par premium, nu ca alea clasice de masini.

Astea sa fie? https://www.zarahome.com/ro/parfumuri/produse/odorizant-auto-c1020000077.html

Link către comentariu

@Muale da.. am tot zis ca imi caut unul.. voiam oem cu audi sport.. dar n-am apucat sa imi comand.. :D 

@detinator nu, acestea sunt: https://www.zarahome.com/ro/parfumuri/produse/cartoane-parfumate-c1020000079.html   (mie imi plac cele black vanilla... dar sunt de incercat toate :D )

Sper sa nu fie considerata reclama, fiindca nu este, doar o clarificare :) 

Merci. :D 

Modificat de bubu182
Link către comentariu

Frumoasa mașina și ai mâna buna si la fotografiat. Cu ce aparat ai făcut pozele? 

 

P.S.  Zici ca ține odorizantul auto de la Zara? 

Modificat de msclemike
Link către comentariu

Merci frumos @msclemike, aparatul este un telefon OnePlus 6T + ceva editare foto :D  :)) 

In sezonul cu temperaturi pana in 25 grade m-a tinut si o luna un odorizant d'ala.. e super ok.

Cand sare de 30 grade afara, complementez cu Areon Gold something.. e tip spray, dau pe mocheta in general si 1-2 puf-uri in aer..  miroase f ok, in combinatie cu Zara iese ceva "exclusivist" .. as spune ?

Link către comentariu

Absolut superba masina, si confirm pentru cei care au intrebat, evacuarea se aude super frumos... Poate ne mai vedem pe la Constitutiei :) BTW: Din cauza ta, si in noua masina folosesc aceleasi cartonase de la Zara Home :)

Modificat de gheta.gabi
Link către comentariu

Un cartonas a tinut o luna sau o cutie de 50ron? Acuma sa stiu daca iau daca tot ai facut reclama :)

Link către comentariu

Sunt ok cartonașele alea. Miros bine dar pe caniculă nu te aștepta să țină f mult. 

Ele cred ca sunt făcute pt casa, dulap. 

Link către comentariu
On 7/19/2019 at 3:43 PM, bubu182 said:

... a persistat si o luna un cartonas d'ala ... :D  ...

@detinator , in conditii de temperaturi pana in ~22 grade, vara e alta poveste, tin cam 1-2 saptamani (maxim) pe canicula.

Hai sa continuam in privat discutiile despre cartonase daca mai aveti intrebari etc... ca sa nu-mi iau vreun avertisment ceva, merci :D 

Modificat de bubu182
Link către comentariu
lambda_dryver

@bubu182 Arata fix ?? acum!

Da-mi si mie un semn in privat cu pretul colantarii, pls :beer:

Link către comentariu
  • 4 weeks later...

Mai stergem praful, in viteza :))

Revizie ulei + filtre, totul oem ca de obicei ✔️

Soft motor + cutie ✔️ done ?

Masuratori dragy 0-100 5,0s (cu 2 oameni in masina, prostii grele prin portbagaj, roata rezerva etc... Probabil merge 4,9s cu o sg persoana si portbagaj golit).

Comparand cu alte masini cu aceleasi cifre, acelasi motor si greutate se aproximeaza undeva la 380cp cu 750nm ~. 

Nu voi sti decat peste ceva timp cifre concrete,  cand se vor rezolva mici probleme cu dyno-ul de la tunerul respectiv.

Masina se comporta exemplar pana acum si abia astept un drum mai lung :Driver:.

???✈️✈️✈️

Screenshot_20190831-133710.jpg

 

O poveste amuzanta: eram la o benzinarie, alimentasem si stateam la coada sa achit.

La o pompa langa mine ajunsese un Arteon rosu, R line.. delicios.

Prin zona erau si 2 tipi care discutau despre masina, se uitau spre ea (nu stiam daca la a mea sau la arteon)... Au iesit ei din benzinarie si s au uitat la a mea efectiv ignorand 100% Arteon-ul ???, literally s-au tot uitat dupa ea mergand in continuare.

Stiam si stiu in continuare ca am ales masina care trebuie ?.

Modificat de bubu182
Link către comentariu

He he, sa compari un Art Eon, fie el si rosu ferrari, cu un A7 full sline" si "negru-n cerul gurii" e ca si cum ai avea pretentia ca dintre Mia Khalifa si Natalie Portman sa iti atraga atentia cea din urma.

Cu totii stim ca nu o sa se intample vreodata :)).

Pentru masuratori de amoru-artei eu folosesc app-ul Drag Racer ( ca idee o foloseste si Matt Watson). Sunt curios daca rezultatele celor doua pot fi comparate. 

Ce zici, provocare asa light, de duminica?

+1 pentru soft la motorul asta. Iese ceva spectaculos.

 

 

 

Link către comentariu

Matt foloseste Racelogic in principal - 600 EUR..cam mult pentru un moft.

De aia ma gandeam la Dragy, am citit despre el dar parca suna prea bine sa fie adevarat la acesti bani - de aia am nevoie de un feedback :)

Drag Racer e doar pe Android ?, ca eu pe iOS nu il gasesc..

 

Link către comentariu

Arteon rosu e masina feminina ( sa nu se supere cei care au Polo rosu )

Acest A7 black x black .. e deja masina de Batman care joaca in The Transporter

Faina masina

 

Link către comentariu

Am incercat de curiozitate Drag Racer.

O porcarie cu informatii aiurea afișate!

Spre ex Kodiaqul meu dă clasă mașinii din topic la 0-50 km/h cu 0.57 secunde ?

Screenshot_20190901-202642_Google Play services.jpg

Link către comentariu

Cand ai receptia ok a semnalului GPS functioneaza :))

Am zis doar ca o idee puerila de pierdut timpul in weekend, nu sa starnesc un flame/discutie inutila.

Multumesc pentru intelegere!

Link către comentariu

Nu e flame! Aplicatia e chiar slabă! Din vreo 15 tentative doar 3 a dus la bun sfarsit! Pierde semnalul gps aiurea cam in primele 2-3 secunde. Am incercat cu toate setarile posibile cu/fara High Accuracy si gps correction! Telefonul este un s10 fixat in parbriz si am probat si cu alte aplicatii gps, receptia satelitilor fiind perfecta si stabila!

Setat pe acc si vitezometru digital in bord pe o viteza rotunda...nu variaza deloc! Drag  racer fluctueaza intr-o marja de 3-4 km!

Daca ar fi corect ar insemna ca am scos timp pentru 100 km/h la fel ca si kodiaqul rs ?

Link către comentariu

Merci de aprecieri tuturor ?

Dragy are o eroare insesizabila fata de pistele 1/4 drag, pare un tool ff bun (tunerul meu il avea, nu eu... Din pacate :))

Am vazut ca multi il folosesc destul de mult in toata lumea, deci cred ca e 100% reliable.

Modificat de bubu182
Link către comentariu

Doi posesori de Arteon ti-au dat dislike :)).

Foarte bune rezultate in urma softului! Sunt sigur ca acel cuplu o transforma total si nici timpul nu este de neglijat... 5 sec pentru 2t+ masa, este impresionant :eek: :screwy: !

Link către comentariu

Pentru a adăuga comentarii este necesară înregistrarea sau autentificarea

Trebuie să aveţi un cont de membru pentru a adăuga comentarii

Înregistrare membru

Înscrierea unui nou cont de membru. Este foarte uşor!

Înregistrare cont nou

Autentificare

Aveţi deja un cont de membru? Conectaţi-vă aici.

Autentificare în cont
  • Activi pe această pagină   0 membri

    • Niciun utilizator înregistrat nu vizualizează această pagină acum.
×
×
  • Create New...

 Functionarea acestui site este sustinuta de cele cateva bannere afisate intre posturi. Ar fi o placere pentru noi daca ar fi adaugat site-ul nostru in lista de exceptii ad-block in browserul tau. Promitem si veti vedea ca nu avem reclame intruzive si nici deranjante (nimic cu sunet,video sau all-screen). Multumim!